24/7 تماس اضطراری

09194015494
02171053048

ایمیل ما

mail@tamircar.net

آدرس

میدان هروی خیابان وفامنش بلوار مژده انتهای خیابان دماوند ، جنب کارواش مژده

تعمیر گیربکس اتوماتیک کوییک | گارانتی 1 ساله + نکات تکمیلی

تعمیر گیربکس اتوماتیک با ضمانت کتبی  ، انواع خودروهای چینی ، اروپایی ، کره ای

تعمیر گیربکس اتوماتیک کوییک را به متخصصین تعمیرکار بسپارید

تعمیر گیربکس اتوماتیک کوییک را به متخصصین تعمیرکار بسپارید

کوییک را می‌توان از بهترین هاچبک‌های تولید داخل معرفی کرد که در حال حاضر با دو نوع گیربکس اتوماتیک و دنده‌ای به بازار عرضه شده است. این هاچبک در نسخه اتوماتیک مجهز به گیربکس CVT با 6 دنده مصنوعی است. این گیربکس ساخت پانچ بلژیک می‌باشد و کیفیت بالایی نیز دارد. اما در گذر زمان، ممکن است با مشکلاتی مواجه شود که می‌توان به تقه زدن یا حتی سوختن گیربکس اشاره کرد. در این مطلب از تعمیرکار، با نکات تعمیر گیربکس اتوماتیک کوییک و نشانه‌های خرابی آن آشنا می‌شویم.

لینک مفید : تعمیر گیربکس اتوماتیک

مشخصات گیربکس اتوماتیک خودروی کوییک

مشخصات گیربکس اتوماتیک خودروی کوییک

کوییک یکی از هاچبک‌های نسبتا به‌روز تولید داخل است که در دو نسخه اتوماتیک و دنده‌ای به بازار عرضه شده است. نسخه اتوماتیک این خودرو با عنوان کوییک پلاس، مجهز به گیربکس اتوماتیک CVT از نوع شش سرعته مجازی است.

گیربکس‌های سی وی تی ماهیت خاص و متفاوتی از گیربکس‌های اتوماتیک دیگر دارند. در این جعبه‌دنده‌ها خبری از دنده‌های واقعی نیست و شتاب‌گیری به صورت متناوب انجام می‌شود. در واقع، زمانی که می‌گویند گیربکس خودروی سی وی تی از نوع شش سرعته است، این تعریف دنده‌ها به صورت نرم‌افزاری برای آن انجام شده است و خبری از تعویض دنده واقعی نیست. به این صورت که با افزایش یا کاهش دنده، دور موتور تغییر می‌کند و احساس می‌کنید که تعویض دنده انجام شده است.

نکته دیگری که درباره خودروی کوییک اتوماتیک و گیربکس آن وجود دارد این است که جعبه‌دنده این خودرو امکان تعویض دنده‌ها را به صورت دستی در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین در این حالت، خودرو در حالت اسپرت قرار می‌گیرد. در حال اسپرت، شتاب‌گیری با دور بالاتری انجام می‌شود و مصرف سوخت هم مقداری افزایش پیدا می‌کند.

گیربکس کوییک اتومات ساخت کجاست؟

گیربکس کوییک اتومات ساخت کجاست؟

یکی از سوالاتی که درباره گیربکس اتوماتیک خودروی کوییک مطرح می‌شود این است که گیربکس این خودرو ساخت کجاست؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم جعبه‌دنده این خودرو ساخت پانچ بلژیک است و از مهندسی نسبتا به‌روزی استفاده می‌کند.

گیربکس‌هایی که ساخت پانچ هستند، کیفیت ساخت بالایی دارند و به لطف مهندسی پیشرفته خود، معمولا استهلاک پایینی دارند. اما نکته‌ای که درباره این گیربکس‌ها وجود دارد این است که جعبه‌دنده‌های اتوماتیک حتما باید با موتور مچ شوند تا بازدهی مناسبی داشته باشند.

فیلتر گیربکس کوییک اتومات

فیلتر گیربکس کوییک اتومات

در گیربکس‌های اتوماتیک و مخصوصا گیربکس‌های سی وی تی ساخت پانچ، از قطعه‌ای مصرفی به نام فیلتر گیربکس استفاده می‌شود. این فیلتر وظیفه دارد تا کثیفی‌های داخل روغن را به خود جذب کند. چرا که این کثیفی‌ها در صورت جذب نشدن می‌توانند در عملکرد گیربکس اتوماتیک کوییک اختلال ایجاد کنند و باعث خرابی قطعات شوند. به همین خاطر است که توصیه می‌کنیم اگر صاحب کوییک اتوماتیک هستید، حتما به سلامت این قطعه توجه داشته باشید.

همان‌طور که پیش‌تر هم به این نکته اشاره شد، فیلتر گیربکس کوییک اتوماتیک قطعه‌ای مصرفی است که باید حتما در کارکرد مشخصی تعویض شود. به طور کلی، بهتر است که هر 30 هزار کیلومتر، سلامت این قطعه مصرفی را بررسی و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

برخی از خرابی‌های رایج گیربکس اتوماتیک کوییک

برخی از خرابی‌های رایج گیربکس اتوماتیک کوییک

گیربکس اتوماتیک خودروی کوییک ممکن است در گذر زمان با مشکلات مختلفی مواجه شود. یکی از رایج‌ترین مشکلات این گیربکس، کند شدن آن است. این مشکل به دلایل مختلفی رخ می‌دهد که از جمله آن‌ها می‌توان به کاهش سطح روغن، گرفتگی فیلتر و استفاده از روغن نامرغوب اشاره کرد. در صورتی که سطح روغن داخل گیربکس کم باشد، اصطکاک قطعات داخلی جعبه‌دنده افزایش پیدا می‌کند و این منجر به کاهش بازدهی گیربکس می‌شود. همچنین روغن نامرغوب هم ممکن است از ویژگی‌های مناسبی برخوردار نباشد و نتواند روان‌کاری را به درستی انجام دهد.

یکی از دلایلی که باعث می‌شود تا افراد زیادی برای تعمیر گیربکس اتوماتیک کوییک به مجموعه تعمیرکار مراجعه کنند، مشکل سوختن گیربکس است. این مشکل در گیربکس‌های سی وی تی به وفور رخ می‌دهد. زمانی که گیربکس خودرو تحت فشار زیادی قرار بگیرد، طول عمر آن کاهش پیدا می‌کند. به عنوان مثال، در گیربکس‌های سی وی تی، اگر خودرو در سراشیبی قرار داشته باشد و آن را روی حالت R قرار بدهید، متوجه کندی حرکت آن و فشار روی گیربکس می‌شوید. حال اگر این فشار بسیار بیشتر از حد باشد، جعبه‌دنده می‌سوزد و باید آن را به صورت کامل تعویض کرد.

هزینه تعمیر گیربکس کوییک

خدمات

قیمت (تومان)

برطرف کردن نشتی گیربکس اتوماتیک

500،000

تعمیر کامل گیربکس اتوماتیک

3،500،000

تعمیر اساسی گیربکس اتوماتیک شامل میل لنگ، پیستون، سرسیلندر و…

6،000،000

عیب یابی گیربکس اتوماتیک

رایگان

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک

500،000

هزینه تعمیر گیربکس کوییک

هزینه تعمیر گیربکس خودروی کوییک بستگی به میزان خرابی آن دارد. در برخی مواقع، گیربکس دچار تقه شدید می‌شود و باید برخی از قطعات آن تعویض شوند. این در حالی است که در برخی مواقع، ممکن است گیربکس نتواند موقعیت سردنده را تشخیص دهد و خودرو حرکت نکند. این مشکل معمولا به دلیل خرابی سلکتور رخ می‌دهد. به همین خاطر، توصیه می‌کنیم برای رفع خرابی جعبه‌دنده این خودرو، ابتدا به سراغ عیب‌یابی آن بروید.

نکته‌ای که درباره هزینه تعمیر گیربکس کوییک وجود دارد این است که هزینه تعمیر جعبه‌دنده اتوماتیک این خودرو به مراتب بیشتر از نسخه دنده‌ای است. در نتیجه، بهتر است همواره به صورت اصولی از جعبه‌دنده این خودرو نگهداری کنید.

قیمت گیربکس اتوماتیک کوییک

قیمت گیربکس اتوماتیک کوییک

در برخی مواقع، ممکن است گیربکس اتوماتیک خودروی کوییک تا حدی آسیب ببیند که ارزش تعمیر نداشته باشد. به همین خاطر، بهتر است به سراغ تعویض آن بروید. در حال حاضر می‌توانید گیربکس اتوماتیک کوییک را از بازار و لوازم یدکی‌های معتبر تهیه کنید.

تعمیرکار؛ انتخاب اول شما برای تعمیر گیربکس اتوماتیک کوییک

تعمیرکار؛ انتخاب اول شما برای تعمیر گیربکس اتوماتیک کوییک

گیربکس اتوماتیک مورد استفاده در خودروی کوییک از نوع سی وی تی شش سرعته ساخت پانچ بلژیک است. در صورتی که گیربکس اتوماتیک کوییک شما آسیب دیده است، می‌توانید برای تعمیر آن از خدمات مجموعه تعمیرکار استفاده کنید. مجموعه ما همواره خدمات مربوط به تعمیرات گیربکس‌های اتوماتیک را با کمترین تعرفه و بالاترین کیفیت به همراه ضمانت کتبی به مشتریان ارائه می‌دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه و رزرو نوبت جهت تعمیر گیربکس اتوماتیک کوییک، می‌توانید همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

tamire 12
اعزام خودرو بر رایگان

فقط با یک تماس میتوانید خدماتی رایگان مورد نیاز خود را پیدا کنید ؛ ارسال خودرو بر رایگاه به سراسر تهران در کمترین زمان ممکن

tamire 5
مشاوره و عیب یابی رایگان

مشاوره و عیب یابی رایگان یکی از مزیت های همکاری با گروه تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک است و فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

tamire 2
گارانتی ۱ ساله تعمیرات

قطعات و تعمییرات خود را گارانتی کنید و یک سال ما همراه شماییم تا با خیال راحت محصولات و خدماتی با گارانتی داشته باشید.

سوالات متداول شما

جعبه‌دنده این خودرو ساخت پانچ بلژیک است و از مهندسی نسبتا به‌روزی استفاده می‌کند.

یکی از رایج‌ترین مشکلات این گیربکس، کند شدن آن است. این مشکل به دلایل مختلفی رخ می‌دهد که از جمله آن‌ها می‌توان به کاهش سطح روغن، گرفتگی فیلتر و استفاده از روغن نامرغوب اشاره کرد. در صورتی که سطح روغن داخل گیربکس کم باشد، اصطکاک قطعات داخلی جعبه‌دنده افزایش پیدا می‌کند و این منجر به کاهش بازدهی گیربکس می‌شود. همچنین روغن نامرغوب هم ممکن است از ویژگی‌های مناسبی برخوردار نباشد و نتواند روان‌کاری را به درستی انجام دهد.

برای همه جای تهران و حتی شهرستان ها خودرو بر رایگان ارسال می شود.

بعد از تعمیر ماشین و تست اولیه خودرو، تست ثانویه توسط صاحب خودرو به همراه یکی از مهندسین مجموعه انجام می‌شود. پس از تحویل خودرو ، گارانتی خودرو آغاز می شود.