آموزش تعمیر گیربکس اتوماتیک

آموزش تعمیر گیربکس اتوماتیک

گیربکس یکی از قطعات اصلی خودرو است که تعویض دنده توسط آن به صورت خودکار انجام می‌شود. گیربکس اتوماتیک عملکرد مهمی دارد و مصرف سوخت را کاهش می‌دهد. افزایش عمر خودرو و یا استفاده نادرست از گیربکس باعث خرابی آن خواهد شد که در اسرع وقت باید تعمیر شود.

تعمیر گیربکس اتوماتیک جزء رشته‌های تخصصی اتومکانیک است. امروزه با افزایش خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک، نیاز به تعمیر آن هم افزایش می‌‌یابد. افرادی که علاقه‌مند به یادگیری آموزش تعمیر گیربکس اتوماتیک هستند باید دوره‌های آموزش را به صورت تئوری و عملی در بازه زمانی مشخصی فرا بگیرند.

انواع گیربکس اتوماتیک

در این دوره توانایی افراد برای تعمیر قسمت‌های مختلف گیربکس اتوماتیک افزایش می‌یابد و می‌توانند به راحتی وارد بازار کار شوند. نحوه کارکرد و تعمیر گیربکس اتوماتیک با کیفیتی بالا به افراد آموزش داده می‌شود. بازار کار آموزش تعمیر گیربکس اتوماتیک رواج بسیاری دارد و از محبوبیت فراوانی برخوردار است. با خواندن ادامه مطلب اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار داده می‌شود.

آموزش تعمیر گیربکس اتومات در تهران

آموزش تعمیر گیربکس اتوماتیک در تهران

گیربکس اتوماتیک پیچیدگی و حساسیت بالایی دارد که در اثر بروز کوچک‌ترین آسیب باید تعمیر شود. خرابی گیربکس همراه با ایجاد علائم متفاوتی است که باید به موقع تشخیص داده شود. دقت و تمرکز در انجام تعمیر گیربکس اتوماتیک برای جلوگیری از آسیب به قطعات دیگر مهم و ضروری است.

بنابراین تعمیر آن باید توسط افراد زبده و باتجربه انجام شود. تعمیر تخصصی گیربکس اتوماتیک نیازمند آموزش حرفه‌ای است و افراد باید آموزش‌های لازم را بعد از گذراندن دوره‌های تئوری تحت نظر اساتید مجرب و کارآزموده به صورت عملی فرا گیرند.

گیربکس اتوماتیک در خودروهای خارجی با تکنولوژی جدیدتری ساخته شده است که تعمیر آن‌ها نیاز به مهارت بالایی دارد. در آموزش تعمیر گیربکس اتوماتیک از نکات به‌روز و روش‌‌های نوینی استفاده می‌شود که کاربرد زیادی در یادگیری تخصصی و افزایش مهارت و تجربه افراد دارد. در تهران نیز در آموزشگاه‌های مختلف تعمیر تخصصی گیربکس با استفاده از متدهای گوناگون و طبق فناوری‌های جدید و متنوعی آموزش داده می‌شود.

البته تعداد مراکز یادگیری این دوره در تهران زیاد نیست و آموزشگاه‌های اندک و معتبری آموزش تعمیر گیربکس اتوماتیک را به صورت تخصصی ارائه می‌دهند. افراد بعد از طی دوره آموزشی آکادمیک مدارک تخصصی آن را دریافت خواهند کرد و بعد از مدت کوتاهی می‌توانند در جایی مشغول به کار شوند و تعمیر تخصصی گیربکس را با شیوه‌های جدید آموزشی انجام دهند.

با تعمیر گیربکس‌های مختلف انواع خودروها تجربه و سابقه افراد در مدت زمان مشخصی افزایش خواهد یافت. بررسی تعمیر گیربکس اتوماتیک در دوره‌های کارآموزی عملی طبق متدهای روز دنیا زیر نظر تعمیرکاران حرفه‌ای توسط افراد انجام می‌شود.

یکی از راه‌های موثر برای یادگیری تعمیر گیربکس این است که ابتدا با شناسایی مشکل گیربکس و عامل ایجاد آن، نوع خطای ایجاد شده را بررسی کنید و سپس با توجه به نوع و مدل گیربکس اتوماتیک خرابی آن را رفع کنید.

بازار کار تعمیر گیربکس اتوماتیک

معرفی 5 آموزشگاه برتر آموزش تعمیر گیربکس اتومات

معرفی آموزشگاه ها

هنرجویان آموزش تعمیر گیربکس اتوماتیک را باید تحت نظر اساتید مجرب و حرفه‌ای در آموزشگاه‌های معتبر سراسر کشور ببینند. آموزشگاه‌های مختلف خدمات گوناگونی را در طول دوره‌های آموزشی ارائه می‌دهند. دوره آموزش تعمیر گیربکس اتوماتیک با انجام فعالیت‌های عملی و فراگیری مهارت‌های تخصصی توسط تعمیرکاران متخصص صورت خواهد گرفت.

اساتید باتجربه آموزش‌های لازم را در طول دوره‌های تئوری و عملی به کارآموزان می‌دهند و آن‌ها را روانه بازار کار خواهند کرد. در ادامه با معرفی 5 آموزشگاه معتبر که با ارائه مدرک فنی بین‌المللی مسئول برگزاری دوره‌های آموزشی گیربکس هستند، آشنا می‌شویم.

آموزشگاه فن‌آموزان فیدار، آموزشگاه فنون برق، آموزشگاه گیربکس اتوماتیک فنی، مجتمع تخصصی آموزش فنون خودرو، آموزشگاه فنی پایتخت فناوری، آموزشگاه تهران پلاس از جمله آموزشگاه‌های معتبر در تهران هستند که می‌توانید با شرکت در دوره‌های آموزشی تعمیر گیربکس و دریافت مدرک معتبر فنی و حرفه‌ای، آینده شغلی خود را تضمین کنید.

تعمیر توربین گیربکس اتوماتیک

همچنین نکات مهمی برای انتخاب آموزشگاه باید رعایت شود که در نحوه برگزاری دوره آموزش تعمیرگیربکس اتوماتیک  نقش بسیار موثری خواهد داشت. برخورداری از امکانات و تجهیزات مفید و فراوان به منظور فراگیری دوره‌های عملی، تجارب بالای اساتید و دانش به‌روز آن‌ها، استفاده از فناوری‌های به روز و جدید برای آموزش، محتوای آموزشی مناسب با متدهای روز و پیشرفته، بالابودن کیفیت دوره‌های عملی آموزشگاه از موارد مهمی است که باید برای انتخابی مطمئن به آن‌ها توجه شود.

آموزشگاه‌ها و مراکز مختلفی مسئول برگزاری دوره‌های آموزش تعمیرگیربکس اتوماتیک هستند که هر کدام از آن‌ها با توجه به طول دوره‌های برگزاری آموزشگاه و تعدادجلسات، هزینه‌های متفاوتی را برای آموزش دوره مربوطه دریافت می‌کنند. البته هزینه‌های دریافتی با توجه به کیفیت دوره‌های ارائه شده، مناسب است و امکان پرداخت آن برای تمامی افراد علاقه‌مند به یادگیری وجود دارد.

نام آموزشگاه

طول دوره

مدرک

هزینه

کیفیت

آموزشگاه گیربکس اتوماتیک فنی

3 هفته

فنی و حرفه‌ای

11400000 تومان

اساتید باتجربه و حرفه‌ای، پشتیبانی نامحدود، کیفیت عالی دوره‌های عملی، آموزش به روز و کاربردی، دسترسی آسان،کارگاه مجهز

مجتمع آموزشی فنی پایتخت فناوری

45 ساعت

فنی و حرفه‌ای

7900000 تومان

کسب مهارت کافی، آموزش کاربردی علمی، پشتیبانی نامحدود، اساتید مجرب و حرفه‌ای، امکانات تخصصی، دوره‌های عملی پروژه محور

آموزشگاه فن‌آموزان فیدار

45 ساعت

فنی و حرفه‌ای

5500000 تومان

آموزش عملی، بازآموزی رایگان، تعمیرگاه مجهز، پشتیبانی نامحدود

مجتمع تخصصی آموزش فنون خودرو

 

فنی و حرفه‌ای

 

دوره آموزشی عملی، مجهز و به روز، مشاوره رایگان، اساتید بنام و حرفه‌ای

آموزشگاه تخصصی فنون برق

2 هفته

فنی و حرفه‌ای

7000000 تومان

پشتیبانی نامحدود، دوره‌های عملی با کیفیتی عالی، خوابگاه هنرجویان، بازآموزی رایگان

جزوه آموزشی تعمیر گیربکس اتوماتیک

جزوه آموزشی تعمیر گیربکس اتوماتیک

گیربکس اتوماتیک به عنوان جزء ضروری و لازم در خودرو که وظیفه آن انتقال نیرو از موتور به چرخ‌ها است و باعث افزایش سرعت و حرکت خودرو خواهد شد. بنابراین با نظر به این نکته که مهم‌ترین و اصلی‌ترین قطعه در خودرو گیربکس است، تعمیر آن نیز باید با حساسیت بالایی انجام شود که نکات نگهداری از آن بسیار مهم و ضروری است.

تعمیر گیربکس اتوماتیک باید با روش‌های اساسی و طبق استانداردهای جهانی صورت گیرد. در این صورت از بروز مشکلات فراوان در گیربکس جلوگیری خواهد شد. نکات مهم و ضروری تعمیر گیربکس اتوماتیک به منظور رعایت برخی موارد برای مراقبت از آن در جزوه‌های آموزشی ذکر شده است.

در این جزوه روش‌های گوناگونی برای باز‌کردن گیربکس و مونتاژ دوباره آن بررسی می‌شود و عوامل مهم احتیاط و نگهداری گیربکس نیز بیان خواهد شد. همچنین نکاتی در رابطه با شفت گیربکس، ضربه‌های برگشتی و تماس آن با دندانه نیز گفته شده است.

شناسایی قطعات موجود در گیربکس و موارد استفاده آن‌ها به طور کامل در این جزوات بررسی و شرح داده می‌شود. علائم رایج خرابی گیربکس و نکات مربوط به آن‌ها در حوزه تعمیر گیربکس نیز با ذکر جزئیات مختلف در اختیار کاربران قرار داده خواهد شد.

بروز علائم گوناگون در گیربکس و آسیب‌های ایجاد شده منجر به تعمیر گیربکس می‌شود که ذکر این موارد در جزوات آموزشی نیز لازم و ضروری است. تغییر ناگهانی دنده، ارتعاشات گیربکس و شکستگی‌های آن جزء نکات تعمیری گیربکس است که مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد.

همچنین دانش لازم برای شناسایی علل بروز مشکلات گیربکس از جمله آموزش‌های ضروری است که در جزوه مربوطه آورده می‌شود. نوع سرویس گیربکس و اقدام برای گذراندن دوره‌های تعمیر در دسترس افراد باید قرار بگیرد. با خواندن جزوات آموزش تعمیر گیربکس اتوماتیک، افراد تسلط لازم را برای تست کیفیت عملکرد قطعات مختلف گیربکس به دست می‌آورند.

فیلم آموزش گیربکس اتومات

فیلم آموزش گیربکس اتوماتیک

برای یادگیری بهتر نکات آموزشی گیربکس، فیلم‌های مفید و کاربردی در اختیار افراد گذاشته می‌شود که آموزش باز و بسته‌کردن گیربکس اتوماتیک و روش تعمیر و نگه‌داری قطعات مربوط به آن توضیح داده خواهد شد. فیلم‌های آموزشی تعمیر گیربکس اتوماتیک شامل نکات استفاده از گیربکس اتوماتیک، معرفی نکات فنی گیربکس، نحوه عملکرد و تعمیر گیربکس، مکانیسم تعویض دنده در گیربکس، بررسی انواع دنده‌های گیربکس، روش‌های عیب‌یابی گیربکس و … می‌شود.

همچنین معرفی اجزای مختلف گیربکس و نحوه عملکرد آن‌ها همراه با ویدیوهای آموزشی برای افراد قابل فهم است. عیب‌یابی مجموعه کلاچ، عیب‌یابی باند ترمز، عیب‌یابی بوش‌های داخلی گیربکس اتوماتیک، عیب‌یابی بلبرینگ‌های کف‌گرد گیربکس اتوماتیک و عیب‌یابی شفت‌های گیربکس اتوماتیک از جمله مواردی است که می‌توان با دیدن فیلم‌های آموزش مربوط به آن‌ها، اطلاعات مفید و جامعی را به دست آورد.

شرح کامل اجزای گیربکس به همراه بررسی و عیب‌یابی قسمت‌های الکتریکی گیربکس اتوماتیک توسط فیلم‌های آموزش قابل نمایش است. البته در ابتدا آشنایی با گیربکس اتوماتیک از ملزومات آموزشی خواهد بود. همچنین مبانی سیستم‌های انتقال قدرت و سرویس صحیح گیربکس اتوماتیک جزء موارد مهم آموزش تعمیر گیربکس اتوماتیک است.

در ضمن روش‌های تعمیر انواع سوپاپ‌های گیربکس و عملکرد آن‌ها در این فیلم‌ها بررسی می‌شود. دلایل ایجاد ضربه در گیربکس اتوماتیک از مهم‌ترین نکاتی است که در فیلم‌های آموزشی به آن اشاره شده است. همچنین نحوه عیب‌یابی انواع گیربکس‌های اتوماتیک به طور صحیح در فیلم‌های آموزشی مربوطه شرح داده شده است. آموزش باز و بسته‌کردن گیربکس نیز از نکات مهمی است که با گذاشتن فیلم‌های آموزشی در دوره‌های آموزش تعمیر گیربکس اتوماتیک فرا خواهید گرفت.

نتیجه‌گیری

آموزش تعمیر گیربکس اتوماتیک باید در کنار دوره‌های تئوری، با برگزاری کلاس‌های عملی توسط تعمیرکاران با تجربه و حرفه‌ای برگزار شود. مراکز مختلفی آموزش‌های لازم را طبق متدها و فناوری‌های روز دنیا ارائه می‌دهند. کارآموزان با یادگیری تمام فوت و فن‌های تعمیر گیربکس به صورت تخصصی، آینده خوب و پرکاری را برای خود رقم خواهند زد.

با داشتن اطلاعات مفید و کامل از دوره‌های آموزش تعمیر گیربکس اتوماتیک، خدمات مختلف را به صورت حرفه‌ای و تخصصی در اختیار افراد قرار دهید. برای داشتن بازار کاری مناسب و درآمدی فوق‌العاده ملزم به فراگیری دوره به صورت تخصصی خواهید بود. انجام تعمیرات به صورت عملی تاثیر زیادی در افزایش مهارت‌های شما می‌گذارد و فردی با تجربه و حرفه‌ای خواهید شد.