24/7 تماس اضطراری
فرم درخواست مشاوره رایگان با متخصص
آدرس

میدان هروی خیابان وفامنش بلوار مژده انتهای خیابان دماوند ، جنب کارواش مژده

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان

تعمیر گیربکس اتوماتیک با ضمانت کتبی  ، انواع خودروهای چینی ، اروپایی ، کره ای

ایمیل ما

[email protected]

فرم درخواست مشاوره رایگان با متخصص

تعمیر گیربکس اتومات مگان؛ نیاز دارندگان این سدان محبوب

تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان

مگان یکی از محبوب‌ترین سدان‌های ساخت رنو در ایران است. این ماشین با دو موتور 1600 و 2000 به بازار عرضه شد و می‌توانید آن را در دو نسخه دنده‌ای و اتوماتیک خریداری کنید. گیربکس اتوماتیک این خودرو هم تقریبا همان گیربکسی است که در خودروهای ال نود، ساندرو و 206 استفاده شده است. البته این گیربکس ضعف‌هایی دارد که یکی از آن‌ها استهلاک بالا در صورت استفاده پرفشار است.

همچنین اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که جعبه‌دنده مگان از بخش‌های مختلفی مانند توربین و اویل پمپ تشکیل شده است که در صورت خرابی می‌توانند مشکلات زیادی را برای این گیربکس ایجاد کنند. برای آشنایی با نکات تعمیر گیربکس اتوماتیک این خودرو، با ما در این مطلب همراه باشید.

 

گیربکس مگان اتومات چیست

گیربکس مگان اتومات چیست

گیربکس مکان اتوماتیک که گیربکس al4 هست روی ماشین هایی مانند پژو ساندرو و چند ماشین دیگر است و جزو پر مصرف ترین گیربکس های داخلی است بیشترین ایراد این گیربکس ها شیر برقی و ساعتی است که باعث تقه و گاز حرض می‌شود ،و دگر مشکلای این گیربکس روشن کردن چراغ برف یا همون اسنو و است یا اسپرت

سنسور گیربکس مگان

سنسور گیربکس مگان

در گیربکس اتوماتیک مگان 3 سنسور وجود دارد. این سنسورها فشار روغن، سرعت خودرو و دمای روغن را اعلام می‌کنند. سنسور فشار در گیربکس با توجه به شیب جاده و سرعت خودرو، فشار روغن را مشخص می‌کند.

این سنسور ها شامل سنسور دور شمار ‌ سنسور فشار . سنسور سرعت . سنسور دما میشود که ما در گیربکس al4 که بر روی مگان است بیشترین خرابی رو در سنسور فشار داریم که مهمترین سنسور است و فشار گیربکس رو اندازه گیری میکند خراب بودن این سنسور میتواند گیربکس را روی مود اضطراری ببرد و باعث تقه در گیربکس شود و خرابی آن را میتوان با تست دستگاه فهمید و ضروری است که خرابی سنسور ها زود تشخیص داده شود که موجب خرابی گیربکس نشود

صدای گیربکس مگان اتومات

صدای گیربکس مگان اتومات

گیربکس مگان و کلا گیربکس های al4 که بر روی چند ماشین دیگر هم نصب هست خیلی به مشکل صدا بر نمی‌خورند.

گیربکس اتوماتیک خودروی مگان باید نرم و  بدون هیچ‌گونه صدا کار کند. بروز هرگونه صدا نشانه وجود ایراد در گیربکس این خودرو است.

در کل مورد هایی مشاهده شده که گیربکس دارای صدا بوده . صدا در گیربکس مگان می‌تواند از کم بودن روغن،خرابی خنک کن و خرابی دیفرانسیل داخل گیربکس باشد که خیلی به ندرت پیش می‌آید

تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان

خودرو مگان محبوبیت زیادی در بین انواع خودروهای موجود در بازار دارد. گیربکس اتوماتیک در خودرو مگان از کیفیت بالایی برخوردار است. گیربکس اتوماتیک به عنوان قطعه‌ای اصلی و مهم در خودرو نقش موثری در حرکت آن دارد. انتقال نیرو از موتور به چرخ‌ها با قدرت فراوانی برای حرکت خودرو توسط گیربکس انجام می‌شود.

گاهی اوقات در اثر استفاده نادرست از گیربکس و یا افزایش کارکرد آن آسیب‌های فراوانی به گیربکس وارد خواهد شد که باید به موقع به فکر تعمیر آن باشید. همچنین ساختار گیربکس اتوماتیک مگان بسیار پیچیده و حساس است. به همین دلیل تعمیر و رفع علائم خرابی آن باید توسط افراد مجرب و حرفه‌ای انجام شود در این صورت آسیبی به دیگر قطعات آن وارد نخواهد شد.

انجام سرویس‌های دوره‌ای و منظم برای رفع آسیب‌های گیربکس لازم و ضروری است. در ضمن هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان با توجه به نوع و شدت آسیب آن متفاوت است که با تعمیر تخصصی و تشخیص صحیح علائم خرابی گیربکس از ایجاد هزینه‌های اضافی جلوگیری خواهد شد.

 

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان

تعمیر گیربکس اتومات مگان به مراتب هزینه تعمیر بیشتری نسبت به جعبه‌دنده دستی دارد.

در ایران به دلیل وجود مشکلی به نام تورم، قیمت خدمات و کالاها ثابت نیست. لذا هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان را تنها می‌توان به‌صورت حدودی و در یک مقطع زمانی خاص بیان کرد

البته درست مانند نمونه دستی، هزینه تعمیر این جعبه‌دنده هم ارتباط با میزان خرابی دارد. همچنین باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که اجرت باز و بست و تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک هم کمی بیشتر از گیربکس‌های دنده‌ای است

هزینه ی تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان به طور کلی بستگی به چند مورد اصلی دارد:

۱. خراب بودن یا نبودن شفت اصلی

۲. خراب بودن یا نبودن ساعتی

این دو مهمترین علت هایی هستند که باعث گرون تر شدن هزینه ها می‌شوند زیرا خرابی این دو باعث به وجود آمدن دگر مشکل ها در گیربکس میشود

شروع هزینه ها در این گیربکس از 4 میلیون تومان شروع و گاهی تا بالای ۱۵ میلیون هم می‌رسید پس بهتر است با اولین مشاهده خرابی سریع به متخصص گیربکس اتوماتیک مراجعه کنید

هزینه ی تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان نسبت به خرابی گیربکس هستش که معمولاً از 4 میلیون شروع و نهایتاً تا ۳۰میلیون میرسه

باند گیربکس ۱۴۰۰/۱۵۰۰، صافی اصلی ۱۲۵۰/۱۵۰۰، شیر برقی ۹۰۰/۱۰۵۰، واشر وسط ۱۰۰۰

. هزینه تعویض قطعات گیربکس و اجرت آن به‌طور حدودی در اردیبهشت سال 1403به شرح زیر است:

 • تعویض روغن گیربکس با فیلتر: 5 میلیون ریال
 • تعویض توربین: 8 میلیون ریال
 • تعویض شیر برقی گیربکس: 8 میلیون ریال
 • باز کردن گیربکس اتوماتیک و بررسی کل سیستم : 23 میلیون ریال
 • تعویض سیم ساعت گیربکس: 7 میلیون ریال

قیمت ساعت گیربکس مگان

قیمت ساعت گیربکس مگان

ساعت گیربکس یا مغز گیربکس اتوماتیک، وظیفه کنترل کارهای مختلف گیربکس خودرو را بر عهده دارد. کنترل فشار روغن و مقدار ضریب دنده ازجمله وظایف ساعت است. درصورتی‌که ساعت گیربکس با ایراد مواجه شود، روغن گیربکس یا واسکازین به جعبه‌دنده نمی‌رسد. در این شرایط، تعویض دنده به‌موقع و به‌خوبی انجام نمی‌شود.

از جمله اصلی‌ترین علائم خرابی ساعت گیربکس مگان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم تعویض دنده
 • لرزش در هنگام شتاب‌گیری
 • نشت روغن گیربکس
 • شنیده شدن صدا در زمان تعویض دنده
 • مکث طولانی در هنگام تعویض دنده
 • تعویض اشتباه دنده

ساعت گیربکس اتوماتیک یا همون ولوبادی قابل تعمیر هستش به دلیل تورم، قیمت کالاها در ایران ثابت نیست و با گذشت زمان افزایش می‌یابد. اما به‌طور حدودی قیمت ساعت گیربکس این خودرو در اردیبهشت سال 1402 حدود 5 میلیون تومان است.

در صورت جواب ندادن تعمیر آن باید از ساعتی نو که حدود قیمت ۹ میلیون تومان است

معایب گیربکس اتوماتیک مگان

از معایب گیربکس مگان میتوان به ضعیف بودن شیربرقی و ساعت آن اشاره کرد که البته بیشترین دلایل خرابی به خاطره پر کار بودن این گیربکس و ضعیف بودن جنس های داخل بازار است از دیگر خرابی های این گیربکس میتوان به گشاد شدن رینگ های درب عقب اشاره کرد که باعث گاز حرض ماشین می‌شود و این ایراد با تعویض رینگ های اور سایز به جای رینگ های اصلی قابل حل است هم هاین معایب می تواند درن هایت به تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان بیانجامد.

علائم خرابی شیر برقی گیربکس مگان

علائم خرابی شیر برقی گیربکس مگان

عملکرد شیر برقی گیربکس‌های اتوماتیک حالت الکترومکانیکی دارد. چون که شیر برقی یک قطعه مکانیکی است، ولی کارکرد آن طبق دستورات الکتریکی صورت می‌گیرد. برای تعویض دنده در گیربکس، فشار روغن با جریان یافتن در مدارها، چرخ‌دنده‌ها را حرکت می‌دهند. وظیفه اصلی شیر برقی، تقسیم‌بندی و مدیریت فشار روغن است.

از جمله مهم‌ترین علائم خرابی شیر برقی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پرش دنده

پرش دنده

یکی از نشانه‌های خرابی شیر برقی گیربکس‌ این است که تعویض دنده با پرش ناگهانی همراه است. بدین معنی که با افزایش سرعت، گیربکس به‌جای یک دنده، دو دنده سبک‌تر را انتخاب می‌کند.

روشن شدن چراغ

روشن شدن چراغ

روشن شدن چراغ هشداردهنده مشکلی را به‌طور دقیق شناسایی نمی‌کند. اما به‌طورکلی نشان می‌دهد کدام بخش از خودرو با ایراد مواجه است. در صورت مشاهده این چراغ فورا برای تعمیر گیربکس مگان خود اقدام کنید.

گیرکردن دندهگیرکردن دنده

اگر تعویض دنده انجام نگیرد و گیربکس در دنده‌ای خاص گیر کند، ممکن است شیر برقی با خرابی و ایراد مواجه شده باشد.

تعویض شیر برقی گیربکس مگان

برای تعویض شیر برقی ها باید اول دستگاه دیاگ گیربکس اتوماتیک به خودرو وصل بشود تا تمام مقدار فشار های شیر برقی ها چک شود در صورت افت فشار در شیر برقی ها نیاز به تعویض یا تعمیر است

تعویض شیر برقی های گیربکس مگان جز کار های اصلی است و مانند شمع و وایر هر از چند گاهی باید تعویض شوند که هم عمر گیربکس و هم عمر ساعتی افزایش یابد برای تعویض شیربرقی نیاز به باز شدن گیربکس نیست و این کار با باز کردن درب کارتل گیربکس قابل انجام است در تعویض شیربرقی فقط ۲ شیربرقی بزرگ تعویض میشود که مهمترین وظیفه را دارند یکی از آن ها کنترل lock up و دیگری کنترل فشار گیربکس است

گیربکس اتوماتیک مگان 2000

گیربکس اتوماتیک مگان 2000

اولین مدل از مگانی که در ایران موجود است، در سال 2002 در فرانسه معرفی شد. این خودرو در ایران و در نسخه 2000 مجهز به یک گیربکس اتوماتیک AT از نوع AL4 است که همان‌طور که از نامش پیداست، چهار دنده جلو را در اختیار شما قرار می‌دهد. در این گیربکس 5 دنده به صورت عرضی در کنار هم قرار دارند و این باعث تفاوت این جعبه‌دنده با مدل‌های دیگر AT شده است.

نکته دیگری که درباره گیربکس اتوماتیک مگان وجود دارد، کندی این گیربکس است که در مواقعی مانند ترافیک بسیار آزاردهنده عمل می‌کند. با این حال، بد نیست این نکته را در نظر داشته باشید که جعبه‌دنده اتوماتیک مگان به دلیل چهار سرعته بودن و برنامه‌ریزی مخصوص خود، مصرف سوخت ماشین شما را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

اعزام خودرو بر رایگان
اعزام خودرو بر رایگان

فقط با یک تماس میتوانید خدماتی رایگان مورد نیاز خود را پیدا کنید ؛ ارسال خودرو بر رایگاه به سراسر تهران در کمترین زمان ممکن

مشخصات گیربکس اتوماتیک مگان

مشخصات گیربکس اتوماتیک مگان

خودروی مگان تنها در نسخه 2000 با گیربکس اتوماتیک عرضه شد و توانست از همان ابتدا به محبوبیت بالایی دست پیدا کند. این گیربکس به دلیل استفاده شدن در خودروهایی مانند ساندرو، ال نود و پژو 206 در میان ایرانیان بسیار نام‌آشنا بود و همین باعث محبوبیت مگان شد.

البته شاید تصور کنید که گیربکس‌های مگان، ال نود و 206 کاملا مانند هم هستند. اما واقعیت این است که این گیربکس‌ها همه از نوع AL4 هستند، اما در نوع پوسته و برنامه‌ریزی تفاوت‌هایی با هم دارند. مگان به دلیل جدیدتر بودن و برخورداری از فناوری‌های جدیدتر نسبت به 206 و ال نود برنامه‌ریزی گیربکس بهتری دارد و همین باعث شده است که این ماشین در عین سنگین بودن و ابعاد بزرگ خود بتواند شتاب‌گیری نسبتا مناسبی داشته باشد.

نکته‌ای که درباره تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان وجود دارد این است که شما می‌توانید از این جعبه‌دنده در خودروی ال نود هم استفاده کنید. این باعث می‌شود که داچیا لوگان شما شتاب‌گیری بیشتری نسبت به ال نودهای دیگر داشته باشد.

مشکلات گیربکس اتوماتیک مگان

مشکلات گیربکس اتوماتیک مگان

گیربکس اتوماتیک خودروی مگان در صورت استفاده عادی و اصولی استهلاک کمی دارد. اما در این میان، نکته‌ای وجود دارد که باعث اذیت شدن صاحبان این خودرو شده است. گیربکس مگان به دلیل فناوری قدیمی، نسبت به گیربکس‌های دیگر بسیار کند عمل می‌کند و همین باعث می‌شود که این ماشین لذت رانندگی چندان بالایی نداشته باشد این مورد یکی از رایج ترین مشکلات گیربکس اتوماتیک مگان برای صاحبان آن است.

البته که در سرعت‌های بالا و مخصوصا شتاب‌گیری ثانیه، این ماشین مشکلی از بابت لذت رانندگی و شتاب‌گیری ندارد. بلکه کندی در تعویض دنده‌ها و شتاب‌گیری اولیه باعث شده است که برخی از افرادی که قصد خرید این ماشین را دارند، کمی دچار تردید شوند.

خرابی گیربکس مگان

خرابی گیربکس مگان

به دلیل قدیمی بودن گیربکس AL4، جعبه‌دنده مگان از استهلاک نسبتا بالایی برخوردار است. البته اگر به این جعبه‌دنده فشار زیادی وارد نکنید و دائما هم به آن رسیدگی کنید، استهلاک آن پایین می‌آید و شما را اذیت نخواهد کرد.

علائم خرابی گیربکس مگان

علائم خرابی گیربکس مگان

از جمله اصلی‌ترین و مهم‌ترین نشانه‌های خرابی گیربکس مگان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

تعویض اشتباه دنده

تعویض اشتباه دنده

تعویض نادرست دنده نشانه خرابی گیربکس است. مثلا در یک سرعت خاص، راننده انتظار دارد خودرو با یک دنده سبک‌تر حرکت کند. ولی اگر این اتفاق نیفتاد و خودرو با 2 دنده سبک‌تر و یا 1 دنده سنگین‌تر حرکت کرد، قطعا گیربکس با خرابی مواجه شده است.

شنیده شدن سروصدا در زمان تعویض دنده

شنیده شدن سروصدا در زمان تعویض دنده

یکی از نشانه‌های نیاز به تعمیر گیربکس مگان، شنیده شدن هر نوع صدا در زمان تعویض دنده است.

تعویض خشن دنده

تعویض خشن دنده

در گیربکس‌ اتومات، تعویض دنده باید روان باشد. اگر در این فرآیند مشکلی به وجود بیاید، به‌عنوان‌مثال دنده به‌سختی تعویض شود و یا خودرو به سمت جلو یا عقب پرتاپ شود، احتمالا گیربکس با خرابی مواجه شده است.

عدم تعویض دنده

عدم تعویض دنده

از دیگر علائم نیاز به تعمیر گیربکس مگان این است که زمانی که دنده باید تعویض شود، خودرو این کار را انجام ندهد.

نشت روغن گیربکس

نشت روغن گیربکس

نشت روغن گیربکس نشانه وجود ایراد در اجزای مختلف سیستم جعبه‌دنده است. در صورت نشت روغن در گیربکس باید فورا خودرو را متوقف کنید. زیرا نبود و یا کمبود روغن آسیب‌ سنگینی به اجزا و قطعات مختلف گیربکس وارد می‌کند.

در صورت مشاهده هر یک از موارد فوق جهت تعمیر گیربکس مگان خود اقدام کنید.

مشاوره و عیب یابی رایگان
مشاوره و عیب یابی رایگان

مشاوره و عیب یابی رایگان یکی از مزیت های همکاری با گروه تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک است و فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

هزینه تعمیر گیربکس مگان

هزینه تعمیر گیربکس مگان

به صورت کلی، دقیق و ثابت نمی‌توانیم قیمتی را برای تعمیر گیربکس دستی مگان بیان کنیم. چرا که هزینه تعمیر ارتباط مستقیمی با میزان خرابی گیربکس دارد. به‌عنوان‌مثال، هزینه تعمیر گیربکسی که چرخ‌دنده‌های آن خرد شده‌اند، با گیربکسی تنها تقه‌های ریز دارد، متفاوت است. به همین خاطر، برای دریافت هزینه تعمیر گیربکس مگان، ابتدا باید مشکل جعبه‌دنده خودروی شما پیدا شده و هزینه قطعات جایگزین هم برآورد شود.

ریست گیربکس مگان

ریست گیربکس مگان

بعد از انجام تعمیرات، تعویض روغن یا قطعات گیربکس می‌بایست عملیات ریستی در ECU گیربکس انجام شود تا حافظه آن به حالت اول بازگردد. ریست گیربکس باید کاملا دقیق و توسط متخصص باتجربه و ماهر صورت گیرد تا صدمه‌ای به گیربکس اتوماتیک وارد نشود.

تعمیر گیربکس مگان در تهران

تعمیر گیربکس مگان در تهران

تعمیر گیربکس مگان باید در تعمیرگاه‌های معتبر و توسط متخصصان مجرب انجام شود تا کمترین آسیب به خودرو وارد شود. یکی از تعمیرگاه‌های معتبر و شناخته‌شده در شهر تهران، تعمیرگاه مجموعه تعمیرکار است. برای برقراری تماس تلفنی با این تعمیرگاه با شماره 02171053048 تماس بگیرید. این مجموعه تعمیرگاهی در تهران – بزرگراه چمران – هتل استقلال واقع شده است.

 

قیمت گیربکس اتومات مگان

قیمت گیربکس اتومات مگان

گیربکس اتومات مگان را می‌توانید به صورت نو و یا استوک تهیه کنید. البته که بودجه کافی دارید، پیشنهاد می‌کنیم که به سراغ نمونه نو بروید. امروز گیربکس AL4 این ماشین از حدود 30 میلیون تومان الی 45 میلیون تومان با توجه به معیارهای مختلفی مانند نو و کارکرده بودن، قیمت‌گذاری می‌شود.

 

قیمت گیربکس اتوماتیک مگان 2000

قیمت گیربکس اتوماتیک مگان 2000

قیمت گیربکس اتوماتیک مگان 2000 به مراتب بیشتر از خودروهایی مانند ال نود و 206 است. شما می‌توانید گیربکس این خودرو را از تعمیرگاه‌ها و مراکز لوازم یدکی بزرگ و معتبر تهیه کنید. قیمت این گیربکس هم معمولا به دلیل نوسانات ارزی روزانه متفاوت است.

به‌طور حدودی و در مقطع زمانی اردیبهشت سال 1402، قیمت گیربکس اتوماتیک مگان 2000 حدود 25 میلیون تومان است.

در ادامه مقاله تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان با ما همراه باشید

قیمت گیربکس اتوماتیک مگان 1600

قیمت گیربکس اتوماتیک مگان 1600

نکته‌ای که درباره گیربکس مگان 1600 وجود دارد این است که این خودرو تنها با جعبه‌دنده دستی به بازار عرضه شد و به صورت کارخانه گیربکس اتوماتیک برای آن وجود ندارد. البته که ممکن است بتوانید در این خودرو از جعبه‌دنده اتوماتیک نسخه 2000 استفاده کنید.

تعمیر گیربکس مگان 1600

تعمیر گیربکس مگان 1600

گیربکس مگان 1600 از نوع دستی است. تعویض به موقع  روغن گیربکس اتوماتیک مگان می‌تواند تعمیر گیربکس این خودرو را به تعویق بیندازد.

قیمت شیر برقی گیربکس اتوماتیک مگان

قیمت شیر برقی گیربکس اتوماتیک مگان

شیر برقی وظیفه جابه‌جایی فشار روغن را در حین تعویض دنده بر عهده دارد. در صورتی که این شیر خراب باشد، تعویض دنده‌ها به نادرستی انجام می‌شود. قیمت شیر برقی مگان نسبت به قطعات دیگر این خودرو کمتر است و به وفور هم در بازار پیدا می‌شود.

گارانتی ۱ ساله تعمیرات
گارانتی ۱ ساله تعمیرات

قطعات و تعمییرات خود را گارانتی کنید و یک سال ما همراه شماییم تا با خیال راحت محصولات و خدماتی با گارانتی داشته باشید.

فروش گیربکس اتوماتیک مگان

فروش گیربکس اتوماتیک مگان

سایت‌ها و تعمیرگاه‌های بسیاری وجود دارند که گیربکس اتوماتیک مگان را برای فروش عرضه می‌کنند. شما می‌توانید با توجه به شرایط و نیاز خود، این جعبه‌دنده اتوماتیک را از این مراکز تهیه کنید. توجه داشته باشید که در صورت تمایل هم می‌توانید گیربکس استوک مگان را از تعمیرگاه‌ها خریداری کنید.

خرید گیربکس اتومات مگان

خرید یا تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان

اگر قصد خرید گیربکس اتومات مگان را دارید، باید به برخی نکات توجه داشته باشید. اولیه نکته، سالم بودن و ترک نداشتن پوسته گیربکس در نمونه‌های استوک است. همچنین گیربکس استوک مورد نظر شما هم نباید به هیچ عنوان روغن‌ریزی داشته باشد. در نمونه‌های اتوماتیک هم حتما سریال گیربکس را بررسی کنید که اصلی بوده و خط و خش نداشته باشد.

گیربکس اتوماتیک، یکی از اصلی‌ترین اجزای خودروهای مدرن است که معمولاً توانایی تغییر دنده‌ها را به‌طور خودکار دارد. با وجود مزایای بسیاری که این نوع گیربکس به کاربران خود ارائه می‌دهد، ممکن است با برخی مشکلات و عیوب مواجه شود. یکی از اصلی‌ترین مشکلات گیربکس اتوماتیک، نقص در تغییر دنده‌ها می‌باشد. ممکن است گیربکس به‌صورت ناگهانی تغییر دنده نکند یا دچار وقفه در تغییر دنده شود که این موضوع می‌تواند باعث ناراحتی و خطر برای راننده و سایر عابران شود.

علل خرابی گیربکس اتوماتیک می‌تواند متنوع و پیچیده باشد. یکی از علل شایع خرابی گیربکس، کمبود یا آلودگی روغن گیربکس است. روغن گیربکس به منظور حفظ عملکرد صحیح و حرارت مناسب درون اجزای گیربکس استفاده می‌شود. اگر روغن مناسب به‌صورت منظم تعویض نشود یا آلودگی‌هایی مانند ذرات فلزی و زغالی در آن وجود داشته باشد، می‌تواند باعث سایش و خرابی قطعات داخلی گیربکس شود. 

در فایل صوتی زیر درباره اهمیت استفاده از روغن گیربکس مناسب صحبت شده:

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و در خصوص تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان را کسب کرده باشید. جهت اطلاعات بیشتر در خصوص مرکز تعمیرکار که یکی از بهترین تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک شرق تهران است با ما تماس بگیرید. 

سوالات متداول شما

هزینه ی تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان نسبت به خرابی گیربکس هستش که معمولاً از ۲_۳میلیون شروع و نهایتاً تا ۳۰میلیون میرسه

باند گیربکس ۱۴۰۰/۱۵۰۰، صافی اصلی ۱۲۵۰/۱۵۰۰، شیر برقی ۹۰۰/۱۰۵۰، واشر وسط ۱۰۰۰

از معایب گیربکس مگان میتوان به ضعیف بودن شیربرقی و ساعت آن اشاره کرد که البته بیشترین دلایل خرابی به خاطره پر کار بودن این گیربکس و ضعیف بودن جنس های داخل بازار است از دیگر خرابی های این گیربکس میتوان به گشاد شدن رینگ های درب عقب اشاره کرد

برای همه جای تهران و حتی شهرستان ها خودرو بر رایگان ارسال می شود.

بعد از تعمیر ماشین و تست اولیه خودرو، تست ثانویه توسط صاحب خودرو به همراه یکی از مهندسین مجموعه انجام می‌شود. پس از تحویل خودرو ، گارانتی خودرو آغاز می شود.

ما همراه شما هستیم

کافیست با ما تماس بگیرید تا با خدمات تخصصی و مشاوره رایگان در خدمت شما باشیم

2 دیدگاه دربارهٔ «تعمیر گیربکس اتوماتیک مگان»

 1. سلام اگه خودرو مکان نو خریده شده باشه بازم برای افزایش طول عمر گیربکس نیاز هست که ماشین به صورت دوره ای چک بشه یا نه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *