24/7 تماس اضطراری
فرم درخواست مشاوره رایگان با متخصص
آدرس

میدان هروی خیابان وفامنش بلوار مژده انتهای خیابان دماوند ، جنب کارواش مژده

روغن گیربکس 207 اتوماتیک چه زمانی نیاز به تعویض دارد و بهترین نوع آن چیست؟

تعمیر گیربکس اتوماتیک با ضمانت کتبی  ، انواع خودروهای چینی ، اروپایی ، کره ای

ایمیل ما

[email protected]

فرم درخواست مشاوره رایگان با متخصص

در دنیای پرتلاطم امروزه، خودروها برای ما یک اساسی جزء زندگی روزانه ما شده‌اند. خودروها ما را به مقصد انتخابی‌مان منتقل می‌کنند و به عنوان همراه وفاداری در سفرهایمان همراه می‌شوند. از جمله خودروهایی که توجه ویژه‌ای به نیازهای مراقبتی دارند، پژو 207 اتوماتیک است. در این مقاله، به شما نشان خواهیم داد که چگونه تعویض روغن گیربکس این خودرو را انجام دهید تا عملکرد بهینه‌ای از آن بدست آورید و در نتیجه از خودروی خود لذت ببرید.

گیربکس اتوماتیک و اهمیت تعویض روغن

تعویض روغن گیربکس 207 اتوماتیک: چرا این مهم است؟

گیربکس اتوماتیک یکی از اجزای حیاتی هر خودروی اتومبیلی است. این قطعه مسئول انتقال قدرت از موتور به چرخ‌ها و ایجاد سرعت مورد نیاز در مسیرهای مختلف می‌باشد. روغن گیربکس وظیفه حفظ کارکرد صحیح و بهینه این قطعه را دارد. اگر روغن گیربکس به موقع تعویض نشود، ممکن است عمر گیربکس کوتاه شود و مشکلات جدی در عملکرد خودرو ایجاد شود. بنابراین، تعویض روغن گیربکس 207 اتوماتیک یکی از مراحل مهم در نگهداری این نوع خودرو است.

مرحله به مرحله: چگونه تعویض روغن گیربکس 207 اتوماتیک انجام دهیم

در ادامه، مراحل تعویض روغن گیربکس 207 اتوماتیک را به شما شرح خواهیم داد.

گام 1: آماده‌سازی

قبل از هر کاری، خودرو را در یک مکان ایمن پارک کنید و مطمئن شوید که موتور خاموش است. همچنین، ابزارهای مورد نیاز برای تعویض روغن را آماده کنید. این ابزارها عبارتند از یک قیفا گیربکس، میخ برای خوردن درپوش، دیگر ابزارهای تعویض روغن و روغن مخصوص گیربکس.

گام 2: خوردن درپوش

ابتدا درپوش گیربکس را با استفاده از میخ بردارید. این کار ممکن است کمی زمان‌بر باشد، اما بسیار مهم است.

گام 3: تخلیه روغن قدیمی

بعد از خوردن درپوش، باید روغن قدیمی را تخلیه کنید. این کار را با استفاده از قیفا گیربکس انجام دهید. مطمئن شوید که تمام روغن قدیمی به طور کامل خارج شود.

گام 4: تعویض فیلتر روغن

در این مرحله، فیلتر روغن قدیمی را با یک فیلتر جدید جایگزین کنید. این کار باعث تصفیه بهتر روغن می‌شود.

گام 5: تزریق روغن جدید

حالا می‌توانید روغن جدید گیربکس را تزریق کنید. از روغن مخصوص گیربکس استفاده کنید و مطمئن شوید که مقدار مناسبی از آن را تزریق کرده‌اید.

گام 6: بررسی سطح روغن

بعد از تعویض روغن، سطح آن را بررسی کنید. مطمئن شوید که سطح روغن در محدوده مناسبی قرار دارد.

نتیجه گیری

تعویض روغن گیربکس 207 اتوماتیک یکی از مراحل مهم در نگهداری و بهینه‌سازی عملکرد این خودرو است. با رعایت مراحل فوق، می‌توانید از عمر طولانی گیربکس خودرو لذت ببرید و عملکرد بهینه‌ای از آن را تضمین کنید.

روغن گیربکس 207 اتوماتیک

روغن گیربکس 207 اتوماتیک

گیربکس از بخش‌های بسیار پراهمیت هر خودرویی است که در سری‌های مختلف، انواع گوناگونی نیز دارد. یکی از مهم‌ترین موارد در خصوص گیربکس خودروها، تعویض روغن آن‌ها است. در ادامه به بررسی روغن گیربکس 207 اتوماتیک به عنوان یکی از محبوب‌ترین خودروهای داخلی پرداخته می‌شود. 

موارد مهمی از جمله حجم گیربکس این خودرو و مدت زمان تعویض روغن آن از جمله موضوعاتی است که باید حتما مد نظر صاحبان خودرو قرار بگیرد و ما در این بخش نگاهی به این موارد خواهیم داشت. برای اطلاع بیشتر در این خصوص، پیشنهاد می‌کنیم حتما این متن را تا انتها مطالعه کنید.

تعمیر گیربکس 207

تعویض روغن گیربکس 207 اتومات

تعویض روغن گیربکس 207 اتوماتیک

گیربکسی که در خودرو پژو 207 اتوماتیک استفاده شده است، از نوع AL4  بوده و دارای 4 دنده در جلو و یک دنده نیز در عقب است. یکی از مواردی که می‌تواند باعث خرابی‌ و مشکل در گیربکس شود، عدم تعویض به موقع روغن گیربکس است. در صورتی که از زمان تعویض آن مدت زیادی گذشته باشد، حتی ممکن این بخش‌های دیگر خودرو نیز درگیر شده و هزینه‌های زیادی را برای افراد به وجود بیاورد.

در خصوص تعویض روغن گیربکس 207 اتوماتیک باید گفته شود که این تعویض می‌تواند به دو شکل دستی و با استفاده از دستگاه صورت بگیرد. مزیت تعویض با استفاده از دستگاه مخصوص آن است که روغن گیربکس به طور کامل تخلیه شده و از آسیب بخش‌هایی مانند بلوک هیدرولیکی و توربین هم جلوگیری می‌شود.

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک

حجم روغن گیربکس 207 اتومات

حجم روغن گیربکس 207 اتوماتیک

مورد بعدی که در این مطلب به آن اشاره می‌کنیم، حجم و مقدار روغن گیربکس 207 اتومات است. این روغن گیربکس باید 6 لیتر با کیفیت AL4 بوده و همچنین استاندارد 4HP را نیز دارا باشد. در خصوص ویژگی‌های بهترین روغن گیربکس 207 اتوماتیک در ادامه بیشتر توضیح داده خواهد شد.

زمان تعویض روغن گیربکس اتومات 207

همانطور که گفته شد یکی از مواردی که باعث مشکلات زیاد در گیربکس خودروها می‌شود، عدم توجه به تعویض به موقع آن‌ها است. حال سوالی که ممکن است پیش بیاید آن است که زمان تعویض روغن گیربکس اتومات 207 چه موقعی است و در واقع هر چند کیلومتر باید نسبت به تعویض آن اقدام کرد؟

در گیربکس‌هایی که اتوماتیک هستند، به دلیل حرارت بیشتر تولیدشده کیفیت روغن نیز زودتر از دست می‌رود. اگر قطعات داخلی گیربکس هم دچار مشکل و خرابی باشند، باعث می‌شود که زمان تعویض زودتر هم بشود. معمولا زمان مناسب برای تعویض، بین 100 تا 150 هزار کیلومتر کارکرد است. البته در بررسی‌های دوره‌ای که باید حتما انجام شود نیز تمامی بخش‌ها به طور کامل بررسی شده و در صورت نیاز روغن گیربکس نیز تعویض خواهد شد.

مشکل گیربکس ۲۰۷ اتومات

بهترین روغن گیربکس اتوماتیک 207

روغن گیربکس باید در زمان مشخص خود تعویض شود. اما نکته مهم دیگری که در مورد آن وجود دارد، نوع روغن گیربکسی است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. متاسفانه در بازار انواع تقلبی و بی‌کیفیت روغن‌ها وجود دارد و مراجعه به مراکز نامعتبر شانس این را بالا خواهد برد که از این سری روغن‌ها در خودروی شما استفاده شود و قطعات خودرو با مشکلات و خطرات هزینه‌زایی روبرو شوند.

روغن گیربکس 207 اتوماتیک با فرمول 4HP20 یا طبق استاندارد LT71141 مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای کیفیت این روغن باید به موارد مهم توجه کرد؛ یکی از این موارد رنگ آن است که در این نوع مایل به زرد است. معمولا اگر تخلیه کامل مد نظر نباشد، به 3 لیتر روغن گیربکس نیاز خواهد بود.

معایب گیربکس ۲۰۷ اتومات

شما می‌توانید تمامی کارهای تعمیراتی خودرو خود از جمله تعویض روغن گیربکس را به تیم تعمیرکار بسپارید. همکاران و کارشناسان باتجربه ما با شناخت و آشنایی کامل با انواع گیربکس‌های خودروهای مختلف، فرآیند تعمیر و تعویض را با بالاترین دقت و بهترین کیفیت ارائه می‌کنند. هزینه تعویض روغن گیربکس اتوماتیک 207 بسته به اینکه به صورت کامل تخلیه می‌شود یا خیر متفاوت است. قیمت روغن گیربکس اتومات 207 نیز بسته به نوع آن که در بازار متفاوت است، دارای بازه قیمتی گسترده‌ای است. از این رو برای اطلاع از آخرین قیمت‌ها، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی مختلف، با ما در تماس بوده و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت کنید.

نظرات در مورد 207 اتومات

جمع‌بندی

در این مطلب نگاهی به روغن گیربکس اتوماتیک 207 انداختیم و با موارد مهمی همچون زمان تعویض، نوع آن و اهمیت آن آشنا شدیم. لازم است همواره نسبت به تعویض به موقع روغن گیربکس خودرو خود اقدام کنید که بتوانید جلوی بسیاری از آسیب‌ها و هزینه‌های اضافی را بگیرید.

تیم تعمیرکار به عنوان مدرن ترین و مجهزترین تعمیرگاه خودرو در تهران با ارائه بهترین خدمات، آماده خدمت‌رسانی به شما در رابطه با انواع تعمیرات خودروهای مختلف است.

مشاوره و عیب یابی رایگان
مشاوره و عیب یابی رایگان

مشاوره و عیب یابی رایگان یکی از مزیت های همکاری با گروه تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک است و فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

گارانتی ۱ ساله تعمیرات
گارانتی ۱ ساله تعمیرات

قطعات و تعمییرات خود را گارانتی کنید و یک سال ما همراه شماییم تا با خیال راحت محصولات و خدماتی با گارانتی داشته باشید.

اعزام خودرو بر رایگان
اعزام خودرو بر رایگان

فقط با یک تماس میتوانید خدماتی رایگان مورد نیاز خود را پیدا کنید ؛ ارسال خودرو بر رایگاه به سراسر تهران در کمترین زمان ممکن

ما همراه شما هستیم

کافیست با ما تماس بگیرید تا با خدمات تخصصی و مشاوره رایگان در خدمت شما باشیم