24/7 تماس اضطراری
فرم درخواست مشاوره رایگان با متخصص
آدرس

میدان هروی خیابان وفامنش بلوار مژده انتهای خیابان دماوند ، جنب کارواش مژده

تعمیر گیربکس اتوماتیک h30 cross

تعمیر گیربکس اتوماتیک با ضمانت کتبی  ، انواع خودروهای چینی ، اروپایی ، کره ای

ایمیل ما

[email protected]

فرم درخواست مشاوره رایگان با متخصص

مشخصات گیربکس اتوماتیک h30 cross

مشخصات گیربکس اتوماتیک h30 cross

خودروی اچ سی کراس یکی از هاچبک‌های چینی بر پایه پژو در ایران بود که با موتور TU5 و توسط ایران خودرو عرضه شده است. این خودرو قرار بود در ابتدا با گیربکس اتوماتیک AL4 به بازار عرضه شود که به دلیل استهلاک بالا و فناوری قدیمی، با گیربکس آیسین جایگزین شد. اشاره به این نکته هم خالی از لطف نیست که از این جعبه‌دنده در تویوتا یاریس نسل قبل هم استفاده شده است. این گیربکس از نوع AT معمولی است که چهار دنده را در اختیار راننده قرار می‌دهد. در این مطلب با تمام نکات گیربکس اتوماتیک h30 cross و تعمیر آن آشنا می‌شویم.

گیربکس اچ سی کراس ساخت کجاست

گیربکس اچ سی کراس ساخت کجاست

در خودروی اچ سی کراس از گیربکس 4 سرعته اتوماتیک ساخت آیسین استفاده شده است. آیسین برند ژاپنی زیرمجموعه تویوتا می‌باشد که بیشتر گیربکس‌های تویوتا و لکسوس ساخت این برند هستند. گیربکسی هم که در خودروی اچ سی کراس استفاده شده است، همان جعبه‌دنده‌ای است که در تویوتا یاریس نسل قبل استفاده شده بود. تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودرو ایرانی و خارجی در تعمیرکار.

گیربکس ژاپنی اچ سی کراس درست است که از نوع گیربکسی است که در یاریس نسل قبل استفاده شده بود، اما این جعبه‌دنده‌ها تفاوت‌هایی با هم دارند که مهم‌ترین آن‌ها در طراحی پوسته گیربکس خلاصه می‌شود. به این صورت که از نظر فنی و قطعات، این دو جعبه‌دنده تقریبا 90 درصد یکسان هستند، اما از نظر ظاهری و پوسته کاملا متفاوت هستند. همچنین از نظر برنامه‌ریزی هم گیربکس اتوماتیک h30 cross بهبودهایی نسبت به گیربکس یاریس داشته است.

اعزام خودرو بر رایگان
اعزام خودرو بر رایگان

فقط با یک تماس میتوانید خدماتی رایگان مورد نیاز خود را پیدا کنید ؛ ارسال خودرو بر رایگاه به سراسر تهران در کمترین زمان ممکن

قیمت گیربکس اتوماتیک h30 cross

قیمت گیربکس اتوماتیک h30 cross

گیربکس h30 کراس معمولا استهلاک پایینی داشته و به لطف مهندسی ژاپنی توانایی تحمل فشارهای سنگین را هم دارد. البته که به دلیل کیفیت متریال پایین بهتر است چندان پرفشار با این جعبه‌دنده رانندگی نکنید. در صورت خرابی‌های سنگین گیربکس، پیشنهاد می‌کنیم که این جعبه‌دنده را با نمونه‌های نو و سالم تعویض کنید. چرا که این کار در برخی مواقع مقرون به صرفه‌تر است.

با توجه به نوسانات ارزی و وارداتی بودن گیربکس اتوماتیک h30 cross و همچنین عوامل دیگر مانند سال ساخت و کشور سازنده جعبه‌دنده، قیمت دقیقی را نمی‌توانیم برای این گیربکس اعلام کنید. با این حال، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات درباره قیمت جعبه‌دنده اتوماتیک اچ سی کراس و تعمیر گیربکس اتوماتیک h30 cross، با کارشناسان تعمیرگاه ما تماس بگیرید.

راهنمای تعمیرات گیربکس اتوماتیک h30 cross

راهنمای تعمیرات گیربکس اتوماتیک h30 cross

گیربکس اتوماتیک h30 cross ممکن است در گذر زمان با مشکلات مختلفی مواجه شود. هر مشکل هم دلایل خاص بروز خود را دارد و باید برای پیدا کردن علت اصلی تمام این موارد بررسی شوند. در ادامه با برخی از قطعات گیربکس اتوماتیک h30 cross آشنا می‌شویم.

ساعت گیربکس اچ سی کراس

ساعت گیربکس اچ سی کراس

ساعت گیربکس را می‌توان همان هوش مصنوعی دانست که تمام فعالیت جعبه‌دنده را کنترل می‌کند. این قطعه از قطعات ریز دیگری مانند سوپاپ و کانال روغن تشکیل شده است. در واقع این قطعه فشار روغن داخل گیربکس را تنظیم می‌کند و سروها، توربین و حالات تعویض دنده را در بهترین حالت ممکن قرار می‌دهد. ممکن است در مواقعی ساعت گیربکس اتوماتیک h30 cross از تنظیم خارج شود و متوجه شوید که گیربکس اتوماتیک خودروی شما نمی‌تواند بازدهی مناسبی داشته باشد. 

از جمله مشکلاتی که در صورت خرابی ساعت گیربکس رخ می‌دهند می‌توان به تعویض دنده‌های اشتباه، خلاص شده دنده و تقه زدن گیربکس اشاره کرد. این در حالی است که ممکن است تمام این مشکل‌ها با یک تنظیم ساعت گیربکس ساده رفع شوند.

شیر برقی گیربکس اتوماتیک h30 cross

شیر برقی گیربکس اتوماتیک h30 cross

شیر برقی یکی از قطعاتی است که  تقریبا در تمام گیربکس‌های اتوماتیک وجود دارد. این قطعه از سیم‌پیچ و سوپاپ‌هایی تشکیل شده است که با اعمال ولتاژ و ایجاد میدان الکترومغناطیسی، مسیر روغن را برای درگیرشدن کلاچ‌ها و تعویض دنده‌ها تغییر و باز و بسته می‌کند. این قطعه که دائما در ارتباط با ساعت گیربکس است، ‌باعث می‌شود که تعویض دنده‌ها در نرم‌ترین حالت ممکن انجام شود.

مشاوره و عیب یابی رایگان
مشاوره و عیب یابی رایگان

مشاوره و عیب یابی رایگان یکی از مزیت های همکاری با گروه تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک است و فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

سلکتور گیربکس

گیربکس اتوماتیک h30 cross مجهز به قطعه سلکتور است که این قطعه می‌تواند وضعیت دنده را تشخیص دهد. به همین خاطر، سلکتور دائما در ارتباط با ساعت گیربکس قرار دارد و در صورت خرابی می‌تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد.

مشکلات گیربکس اتوماتیک h30 cross

مشکلات گیربکس اتوماتیک h30 cross

گیربکس اتوماتیک h30 cross ممکن است در گذر زمان و بنا به دلایل مختلف مانند استفاده پرفشار و غیراصولی با مشکلات مختلفی مواجه شود. مشکلات گیربکس اچ سی کراس در برخی مواقع بسیار ساده و در برخی مواقع هم بسیار پیچیده و هزینه‌بر هستند که ممکن است مالک خرید گیربکس نو را به تعمیر گیربکس اتوماتیک قدیمی خود ترجیح دهد. در ادامه با برخی از مشکلات گیربکس اتوماتیک h30 cross آشنا می‌شویم.

تعویض دنده‌های اشتباه

از جمله مشکلاتی که ممکن است برای گیربکس اتوماتیک h30 cross رخ بدهد، تعویض دنده‌های اشتباه است. به عنوان مثال، تصور کنید در حین شتاب‌گیری، بخواهید خودرو از دنده یک به دنده دو تغییر وضعیت بدهد. در این صورت ممکن است ماشین به اشتباه دنده را به اشتباه به سه تغییر وضعیت بدهد.

مشکل تعویض دنده‌های اشتباه ممکن است که به دلیل خرابی سلکتور رخ بدهد. سلکتور همان‌طور که از نام آن مشخص است، باید انتخاب کند که خودرو وارد چه دنده‌ای بشود. حال با خرابی این قطعه ماشین وارد دنده‌های غیرمنطقی و نادرست می‌شود. این مشکل ممکن است با تعمیر یا تعویض سلکتور رفع شود، اما قطعات دیگری مانند شیر برقی هم می‌توانند باعث بروز این مشکل شوند که باید تمام قطعات از نظر سلامت مورد بررسی قرار بگیرند.

خلاص شدن ماشین در حین حرکت

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است گیربکس اتوماتیک h30 cross با آن مواجه شود، خلاص شدن ماشین در حین حرکت است. این اتفاق معمولا به دلیل عدم وجود فشار مناسب روغن اتفاق می‌افتد. برای بررسی این مشکل، گیربکس ماشین باید باز شده و قطعات مربوطه از نظر سلامتی بررسی شوند.

ساعت گیربکس و همین‌طور شیر برقی از جمله قطعاتی هستند که باعث بروز مشکل خلاص شدن ماشین در حین حرکت می‌شوند. چرا که این قطعات ممکن است در صورت خرابی به صورت اشتباه فشار روغن را کم یا زیاد کنند.

عدم شناسایی وضعیت دنده

ممکن است در مواقعی هم خودروی خود را در حالت D قرار دهید، اما ماشین همچنان در حالت خلاص قرار داشته باشد و یا دنده عقب را نشناسند. حتی مواقعی هم پیش آمده است که خودرو را بعد از حرکت در حالت N یا P گذاشته‌اید، اما ماشین همچنان حرکت می‌کند. این مشکلات به احتمال زیاد به دلیل خرابی سلکتور گیربکس به وجود می‌آیند. چرا که این قطعه نمی‌تواند وضعیت کنونی دنده را تشخیص دهد. البته که ممکن است این مشکل از سمت قطعات دیگری هم باشد که تمام آن‌ها بعد از باز شدن گیربکس باید مورد بررسی قرار بگیرند.

تقه زدن جعبه‌دنده اتوماتیک

کاهش فشار یا سطح روغن از جمله دلایلی است که باعث می‌شود تا گیربکس اتوماتیک h30 cross با مشکل تقه زدن مواجه شود. همچنین استفاده از روغن گیربکس بی‌کیفیت هم منجر به بروز چنین مشکلی می‌شود. برای رفع این مشکل، تمام علت‌ها باید مورد بررسی قرار بگیرند و قطعات خراب با نمونه‌های سالم تعویض شوند. همچنین روغن گیربکس هم باید تعویض شود.

تعویض روغن گیربکس اچ سی کراس

گارانتی ۱ ساله تعمیرات
گارانتی ۱ ساله تعمیرات

قطعات و تعمییرات خود را گارانتی کنید و یک سال ما همراه شماییم تا با خیال راحت محصولات و خدماتی با گارانتی داشته باشید.

رفع خطای گیربکس اچ سی کراس در بهترین تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک

رفع خطای گیربکس اچ سی کراس در بهترین تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک

خودروی اچ 30 کراس از یک گیربکس چهارسرعته آیسین بهره می‌برد که از آن در تویوتا یاریس نسل قبل هم استفاده شده بود. این جعبه‌دنده حالت تیپ‌ترونیک را هم در اختیار شما قرار می‌دهد و می‌توانید تعویض دنده‌ها را به صورت دستی انجام دهید. گیربکس اتوماتیک h30 cross از قطعات مختلفی تشکیل شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به سلکتور، شیر برقی و ساعت گیربکس اشاره کرد. شما می‌توانید در صورت خرابی گیربکس اتوماتیک h30 cross خود به مجموعه تعمیرکار مجهزترین تعمیرگاه خودرو در ایران برای رفع مشکل و تعمیر مراجعه کنید.

گیربکس اتوماتیک یکی از اجزای حیاتی خودروهای مدرن است که نقش حیاتی در عملکرد صحیح خودرو دارد. با این حال، مانند سایر اجزای خودرو، گیربکس اتوماتیک نیز ممکن است با مشکلات و خرابی‌ها مواجه شود که می‌تواند تجربه رانندگی را ناراحت کند و عمر مفید آن را کاهش دهد.

یکی از مشکلات شایع در گیربکس اتوماتیک، لغزش تنظیمات و مکانیزم‌ها است. این مشکل معمولاً به دلیل عدم نگهداری منظم و سرویس‌های به موقع ایجاد می‌شود. اگر روغن گیربکس مناسب نباشد یا در زمان‌های تعیین‌شده تعویض نشود، احتمال لغزش کارکرد مکانیزم‌های داخلی افزایش می‌یابد. همچنین، عوامل محیطی مانند آب و گرد و غبار نیز می‌توانند باعث ایجاد لغزش در قطعات گیربکس شوند.

علاوه بر این، یکی دیگر از مشکلات رایج در گیربکس اتوماتیک، نقص‌ها در کنترل‌های الکترونیکی آن است. سیستم کنترل‌کننده گیربکس اتوماتیک اطلاعات حسگرها را دریافت کرده و با توجه به شرایط رانندگی و تنظیمات مورد نظر، تغییرات سرعت را انجام می‌دهد. اگر حسگرها خراب شوند یا اطلاعات نادرستی ارسال کنند، ممکن است گیربکس به‌طور ناخواسته تغییر دنده انجام دهد یا حتی در موارد نادر، قطعاً کار نکند.

در نتیجه، رعایت نکات اصولی نگهداری و سرویس‌دهی منظم به تعمیر گیربکس اتوماتیک کمک می‌کند تا از خرابی‌های زودرس جلوگیری شود و عملکرد بهینه‌ای داشته باشد. همچنین، تعمیرات و مشکلات مرتبط با گیربکس اتوماتیک را باید تنها به تعمیرکاران ماهر و متخصص انجام داد تا خسارات جدی‌تر از بین برود و ایمنی و عملکرد خودرو تضمین شود.

مشاوره و عیب یابی رایگان
مشاوره و عیب یابی رایگان

مشاوره و عیب یابی رایگان یکی از مزیت های همکاری با گروه تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک است و فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

گارانتی ۱ ساله تعمیرات
گارانتی ۱ ساله تعمیرات

قطعات و تعمییرات خود را گارانتی کنید و یک سال ما همراه شماییم تا با خیال راحت محصولات و خدماتی با گارانتی داشته باشید.

اعزام خودرو بر رایگان
اعزام خودرو بر رایگان

فقط با یک تماس میتوانید خدماتی رایگان مورد نیاز خود را پیدا کنید ؛ ارسال خودرو بر رایگاه به سراسر تهران در کمترین زمان ممکن

ما همراه شما هستیم

کافیست با ما تماس بگیرید تا با خدمات تخصصی و مشاوره رایگان در خدمت شما باشیم

3 دیدگاه دربارهٔ «تعمیر گیربکس اتوماتیک h30 cross»

 1. علیرضا گلشاهی

  نشونه های خراب شدن سلکتور گیربکس خودرو H30 Cross چیه و آیا نکاتی برای افزایش طول عمر این قطعه هست که لازم باشه بدونیم؟

  1. سلام و احترام
   نمایشگر دنده اطلاعات را اشتباه نمایش میدهد .
   عوض کردن به موقع روغن گیربکس و صافی گیربکس به افزایش عمر گیربکس کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *