24/7 تماس اضطراری
فرم درخواست مشاوره رایگان با متخصص
آدرس

میدان هروی خیابان وفامنش بلوار مژده انتهای خیابان دماوند ، جنب کارواش مژده

روغن گیربکس اتوماتیک ال 90

تعمیر گیربکس اتوماتیک با ضمانت کتبی  ، انواع خودروهای چینی ، اروپایی ، کره ای

ایمیل ما

[email protected]

فرم درخواست مشاوره رایگان با متخصص

آشنایی با گیربکس اتوماتیک ال نود

ال نود (رنو لوگان) نسخه اتوماتیک با گیربکس 4 سرعته، یک سدان اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه است که رانندگی را در ترافیک شهری و سفرهای طولانی راحت‌تر می‌کند. این خودرو با موتور 1.6 لیتری و قدرت حدود 105 اسب بخار، مصرف سوختی در حدود 8-9 لیتر در هر 100 کیلومتر دارد. فضای داخلی و صندوق عقب جادار، آن را برای خانواده‌ها و استفاده‌های روزمره مناسب می‌سازد. امکانات ایمنی مانند کیسه‌های هوا، سیستم ترمز ضد قفل (ABS) و توزیع الکترونیکی نیروی ترمز (EBD) نیز در این خودرو موجود است. در این بین مراقب آب بندی گیربکس اتوماتیک باشید. در حالی که گیربکس 4 سرعته ممکن است در مقایسه با گیربکس‌های مدرن‌تر کمی کند عمل کند، اما به دلیل هزینه‌های نگهداری پایین و مقرون‌به‌صرفه بودن، ال نود اتوماتیک گزینه‌ای مناسب برای خریداران اقتصادی است.

آشنایی با گیربکس اتوماتیک ال نود

نشانه‌های تعویض روغن واسکازین ال نود اتومات

نشانه‌های مختلفی وجود دارند که در کنار هم باعث می‌شوند تا متوجه سررسیدن عمر روغن گیربکس خودروی خود شوید. یکی از این علائم تعویض روغن گیربکس، سیاه شدن رنگ روغن گیربکس اتوماتیک ال 90  است. روغن گیربکس در گذر زمان کثیفی‌ها را به خود جذب می‌کند و این باعث می‌شود که این مایع تغییر رنگ بدهد. از این رو، اگر رنگ روغن گیربکس خودروی شما سیاه یا قهوه‌ای تیره بود، نوبت تعویض آن رسیده است.

در عین حال، تعویض دنده‌های همراه صدا و همین‌طور تقه زدن گیربکس هم می‌تواند یکی دیگر از نشانه‌های پایان عمر روغن گیربکس اتوماتیک ال 90  شما باشد. در این صورت، باید برای جلوگیری از بروز مشکلات بیشتر در گیربکس خودروی خود، روغن واسکازین آن را تعویض کنید.

گیج روغن گیربکس اتوماتیک ال نود

گیج روغن گیربکس اتوماتیک ال نود

بسیاری از گیربکس‌های اتوماتیک دارای گیج روغن هستند که با کمک این گیج می‌توانید سطح و سلامت روغن گیربکس را بررسی کنید. اما خودروهایی مانند ال نود، ساندرو، مگان، 206، سی 5 و پژو 407 که مجهز به گیربکس AL4 هستند، چنین گیجی را ندارند و باید با کمک پیچ تنظیم سطح روغن گیربکس اتوماتیک ال نود خود را بررسی کنید.

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک ال نود

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک ال نود

نکته‌ای که درباره تعویض روغن گیربکس ال نود اتوماتیک وجود دارد این است که شما می‌توانید تعویض این روغن را به دو روش انجام دهید. اولین روش، تعویض روغن به صورت دستی است که باید پیچ تخلیه روغن را از زیر گیربکس باز کنید تا روغن تخلیه شود. در نهایت هم می‌توانید روغن مورد نظر را از بالا به گیربکس اضافه کنید.

روش بعدی برای تعویض روغن گیربکس اتوماتیک، استفاده از دستگاه مخصوص تعویض روغن گیربکس است. این دستگاه به راحتی می‌تواند تمام روغن داخل گیربکس را به خود بکشد و در عین حال به همان میزان خروجی، روغن واسکازین را به داخل جعبه‌دنده اضافه کند.

توجه داشته باشید که دستگاه تعویض روغن می‌تواند عمل تعویض روغن واسکازین را به شکل بهتری انجام دهد. همچنین این دستگاه‌ها معمولا دارای دو صفحه نمایش هستند که در یک رنگ روغن کشیده شده و در دیگری رنگ روغن گیربکس نو نمایش داده می‌شود. از این رو، به راحتی می‌توانید تفاوت روغن گیربکس نو و کارکرده را در خودروی خود متوجه شوید.

موضوع دیگری که درباره تعویض روغن گیربکس اتوماتیک ال 90  وجود دارد این است که روغن گیربکس حتما باید حتما باید در سطح حداکثر قرار داشته باشد. حتی در حین تعویض هم اگر کامل روغن گیربکس را تخلیه نمی‌کنید، باید دقیقا به همان میزانی که روغن تخلیه شده است، به سطح آن در داخل جعبه‌دنده اضافه شود.

به طور کلی باید در نظر داشت، عدم تعویض به موقع روغن گیربکس میتواند هزینه های تعمیر گیربکس اتوماتیک ال 90 افزایش دهد.

تعویض فیلتر گیربکس با تعویض روغن

تعویض فیلتر گیربکس با تعویض روغن

گیربکس‌های اتوماتیک نسبت به خودروها دنده‌ای از حساسیت بالاتری برخوردار هستند و همین باعث شده است که برای این جعبه‌دنده‌ها فیلتری تعبیه شود که کثیفی‌های داخل گیربکس و روغن واسکازین را به خود جذب کند. این عمل به این صورت انجام می‌شود که کثیفی‌های داخل گیربکس توسط روغن واسکازین جذب می‌شوند و روغن هم با عبور از داخل فیلتر گیربکس دوباره در جعبه‌دنده ماشین جریان پیدا می‌کند.

فیلتر گیربکس یک لوازم مصرفی است که بعد از مدتی کارکرد باید آن را تعویض کنید. در نظر داشته باشید که بهتر است تعویض فیلتر گیربکس هم‌زمان با تعویض روغن واسکازین انجام شود. چرا که با این کار، کثیفی‌های فیلتر قبلی وارد روغن نو نمی‌شوند و در نتیجه، روغن گیربکس ال نود شما طول عمر بیشتری خواهد داشت.

بهترین روغن گیربکس اتوماتیک ال 90

بهترین روغن گیربکس اتوماتیک ال 90

روغن گیربکس‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها در رنو ال نود خود استفاده کنید. روغن گیربکس اتوماتیک ال 90 معمولا باید از نوع روغن Al4 باشد

درباره استفاده از بهترین روغن گیربکس در این صوت مفصل صحبت کردیم که دعوت میکنیم شنونده آن باشید

در صورت عدم وجود روغن گیربکس‌های ذکر شده، می‌توانید به سراغ روغن گیربکس‌های دیگری هم بروید که از جمله آن‌ها می‌توان به والوالین MAX LIFE، ادینول XN Plus، الف ELFMATIC IID، آیسین AFW+ و روغن بهران MVLV اشاره کرد.

حجم روغن گیر‌بکس ال نود اتو‌ماتیک

حجم روغن گیر‌بکس ال نود اتو‌ماتیک

حجم روغن گیربکس اتوماتیک ال 90  ارتباط مستقیمی با روش تخلیه آن دارد. چرا که اگر روغن واسکازین را از طریق پیچ تخلیه خالی کنید، تنها سه لیتر از شش لیتر داخل مخزن گیربکس تخلیه می‌شود. اما اگر عمل تخلیه را از طریق دستگاه انجام دهید، تمام شش لیتر روغن داخل گیربکس تخلیه می‌شود و در نتیجه، باید به همین مقدار، روغن جدید را داخل جعبه‌دنده ال 90 خود بریزید.

نکات خرید رو‌غن گیربکس اتو‌ماتیک ال 90

نکات خرید رو‌غن گیربکس اتو‌ماتیک ال 90

اگر قصد خرید روغن گیربکس اتوماتیک ال 90 را دارید، باید به برخی نکات در این زمینه توجه داشته باشید. یکی از این نکات، اصلی بودن روغن است. توصیه می‌کنیم که از خرید روغن گیربکس‌های تقلبی جدا خودداری کنید. این روغن‌ها از استاندارد مناسب برخوردار نیستند و در صورت استفاده هم می‌توانند باعث بروز مشکلات زیادی برای گیربکس خودروی شما شوند.

نکته دیگری که درباره خرید روغن گیربکس اتوماتیک وجود دارد این است که بهتر است همیشه روغن گیربکس‌هایی را تهیه کنید که توسط کمپانی پیشنهاد شده‌اند. این باعث می‌شود که استهلاک گیربکس ال نود شما تا حد امکان کاهش پیدا کند. البته که در حین خرید، می‌توانید روغن‌هایی با استاندارد مشابه اما از برندهای دیگر را تهیه کنید.

ال نود و تعویض ر‌وغن گیر‌بکس این خودرو

ال نود و تعویض ر‌وغن گیر‌بکس این خودرو

ال نود اتوماتیک گیربکس حساسی دارد و برای پایین آمدن استهلاک جعبه‌دنده این ماشین باید به موارد مختلفی مانند روغن واسکازین توجه داشته باشید. در ال نود حتما باید از روغن گیربکس پیشنهادی شرکت استفاده شود تا جعبه‌دنده ماشین آسیب نبیند. برای تعویض روغن گیربکس اتوماتیک ال 90 می‌توانید به مجموعه تعمیرکار مجهزترین تعمیرگاه خودرو مراجعه کنید.

جمع بندی 

ال نود اتوماتیک با گیربکس 4 سرعته، موتور 1.6 لیتری و مصرف سوخت مناسب، یک سدان اقتصادی و جادار است که برای رانندگی شهری و استفاده‌های روزمره مناسب می‌باشد. در این بین مراقب چراغ گیربکس اتوماتیک خود باشید. این خودرو دارای امکانات ایمنی اساسی همچون کیسه‌های هوا و سیستم ترمز ضد قفل است. با وجود گیربکس کمی کندتر نسبت به مدل‌های مدرن، ال نود اتوماتیک به دلیل هزینه‌های نگهداری پایین و مقرون‌به‌صرفه بودن، گزینه‌ای مطلوب برای خریداران اقتصادی محسوب می‌شود.

مشاوره و عیب یابی رایگان
مشاوره و عیب یابی رایگان

مشاوره و عیب یابی رایگان یکی از مزیت های همکاری با گروه تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک است و فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

گارانتی ۱ ساله تعمیرات
گارانتی ۱ ساله تعمیرات

قطعات و تعمییرات خود را گارانتی کنید و یک سال ما همراه شماییم تا با خیال راحت محصولات و خدماتی با گارانتی داشته باشید.

اعزام خودرو بر رایگان
اعزام خودرو بر رایگان

فقط با یک تماس میتوانید خدماتی رایگان مورد نیاز خود را پیدا کنید ؛ ارسال خودرو بر رایگاه به سراسر تهران در کمترین زمان ممکن

ما همراه شما هستیم

کافیست با ما تماس بگیرید تا با خدمات تخصصی و مشاوره رایگان در خدمت شما باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *