24/7 تماس اضطراری

09194015494
02171053048

ایمیل ما

mail@tamircar.net

آدرس

اتوبان زیدالدین خروجی احسان خیابان الله اکبر پلاک ۲۹

تعمیر گیربکس لیفان x50 + لیست هزینه

تعمیر گیربکس اتوماتیک با ضمانت کتبی  ، انواع خودروهای چینی ، اروپایی ، کره ای

فهرست مطالب

مقدمه ای بر تعمیر گیربکس لیفان x50

لیفان x50 در دسته خودروهای کراس اوور کوچک قرار دارد که به دلیل برخورداری از ظاهر خو  بسیاری از افراد تمایل زیادی برای خرید آن نشان داده‌اند. این خودروی چینی از گیربکس نوع CVT بهره‌منده است که با پیشرفت روزافزون علم و تکنولوژی، استفاده از این نوع گیربکس‌ها بسیار رواج پیدا کرده است. در ادامه با تعمیرکار همراه باشید که در خصوص تعمیر گیربکس لیفان x50 اطلاعات بیشتری را به دست بیاورید.

 

جهت اطلاعات کامل در خصوص تعمیر گیربکس اتوماتیک کلیک کنید.

تعمیر گیربکس لیفان x50 اتوماتیک

هزینه تعمیر گیربکس لیفان x50

هزینه های اجرت و قطعات گیربکس بستگکی به میزان خرابی متفاوت است اما به طور کلی هزینه تعمیر گیربکس لیفان x50 را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید :

هزینه تعمیر گیربکس لیفان x50 به ریال

عنوان

28,800,000

باز و بستن گیربکس جهت تعمیر

6,300,000

باز و بستن گیربکس جهت تعویض کیت کلاچ

1,000,000

تعویض گردگیر پلوس سمت راست گیربکس

1,000,000

تعویض گردگیر پلوس سمت چپ گیربکس

 

جمع‌بندی

در این مطلب در خصوص تعمیر گیربکس لیفان x50 و مشکلات و ویژگی‌های آن صحبت کردیم. با رعایت نکاتی ساده همچون توجه به بازرسی‌های دوره‌ای و مرتب می‌توان از بسیاری از مشکلات جلوگیری کرد. همچنین در صورت به مشکل خوردن گیربکس این خودرو باید به سرعت به مرکزی معتبر برای رفع عیب مراجعه شود.

تعمیرکار به عنوان مجهزترین تعمیرگاه خودرو تمامی خدمات تعمیر و تعویض گیربکس این خودرو را به بهترین شکل و با بهترین قیمت ممکن ارائه می‌دهد.

tamire 12
اعزام خودرو بر رایگان

فقط با یک تماس میتوانید خدماتی رایگان مورد نیاز خود را پیدا کنید ؛ ارسال خودرو بر رایگاه به سراسر تهران در کمترین زمان ممکن

tamire 5
مشاوره و عیب یابی رایگان

مشاوره و عیب یابی رایگان یکی از مزیت های همکاری با گروه تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک است و فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

گیربکس اتومات لیفان x50

همانطور که گفته شد گیربکس لیفان x50 از نوع CVT است. اما مشخصات گیربکس لیفان x50 چه هست و تفاوت آن با سایر گیربکس‌ها در چیست؟ یکی از ویژگی‌های گیربکس‌های CVT اتوماتیک به زبان ساده، نداشتن تعداد قطعات داخلی زیاد است. از این رو هم کار با آن راحت‌تر بوده و هم در هنگام به مشکل خوردن به تعمیرات و نصب پیچیده و خاصی نیاز ندارد.

در حقیقت در این نوع گیربکس به جای آن که از چرخ دنده‌ها برای تغییرات سرعت استفاده شود، از زنجیر گیربکس استفاده شده است. گیربکس CVT که همان گیربکس ضریب متغیر پیوسته است، از بخش‌های اصلی تشکیل شده است. این گیربکس از دو پولی متحرک تشکیل شده که با تسمه‌ای به یکدیگر وصل هستند. این زنجیرها ممکن است دچار پارگی شوند و نیاز به تعویض داشته باشند. قیمت زنجیر گیربکس لیفان x50 بسته به نوع آن متفاوت است.

 نسبت دنده در این نوع گیربکس بی‌نهایت است. این به دلیل استفاده از چرخ دنده‌های زیاد است و توقف و ضربه ناشی از تعویض کردن دنده به هیچ عنوان به سرنشینان منتقل نخواهد شد. بنابراین با این نوع گیربکس رانندگی بسیار راحت‌تر خواهد بود و همچنین می‌توانید لذت بیشتری از رانندگی ببرید. 

در ادامه مقاله به مشخصات گیربکس لیفان x50 از نظر ساختاری و فنی می پردازیم

 

ساعت گیربکس لیفان x50

تعمیر گیربکس لیفان x50 ساعت گیربکس

ساعت گیربکس لیفان X50 در حقیقت مرکز کنترل این بخش مهم از خودرو است. تمامی کانال‌های روغن گیربکس در این بخش واقع شده است. از قسمت‌های مختلف این بخش باید به شیر برقی گیربکس لیفان x50، کامپیوتر، سوپاپ و … اشاره کنیم. به تنظیم کردن این ساعت گیربکس، ساعت کردن گیربکس هم گفته می‌شود.

تنظیم این بخش باید حتما توسط فردی متخصص و ماهر انجام شود و با مراجعه به مرکزی معتبر می‌توانید از این موضوع اطمینان حاصل کنید که آیا گیربکس به ساعت کردن نیاز دارد یا خیر. به طور مثال اگر میزان روغن در گیربکس تنظیم نشده باشد و از حد ساعت گیربکس کمتر باشد، در این حالت گیربکس قابلیت وارد کردن فشار کافی به سوپاپ را نخواهد داشت.

وقتی تغییر وضع در دنده‌های گیربکس رخ بدهد، کامپیوتر با شیر برقی مرتبط شده و دستور می‌دهد؛ در واقع وظیفه بلوک هیدرولیک گرفتن فرمان از طرف راننده به منظور انجام کار اصلی در گیربکس است که حین تعویض دنده‌ها در کامپیوتر مورد پردازش قرار می‌گیرد و سپس دستوری به شیر‌های برقی اعلام می‌شود. در ادامه مقاله تعمیر گیربکس لیفان x50 با ما همراه باشید تا بخش های دیگر را شرح دهیم.

پوسته گیربکس لیفان x50

گیربکس لیفان x50

یکی دیگر از عوامل مهم در تعمیر گیربکس لیفان x50 پوسته آن است . پوسته گیربکس در واقع وظیفه نگهداری و حفاظت از قطعات مختلفی را برعهده دارد. جنس‌های مختلفی برای پوسته گیربکس در نظر گرفته می‌شود که هر کدام قیمت جداگانه‌ای دارند. پوسته ضربات ناشی از قطعات حین انجام کار را مهار می‌کند. برای اطلاع از قیمت دقیق گیربکس این خودرو می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با ما در تماس باشید.

شفت گیربکس لیفان x50

گیربکس لیفان x50

یکی از لوازم یدکی در تعمیر گیربکس لیفان x50 ، شفت گیربکس است. این قطعه جزو دسته گیربکس خودرو به حساب می‌آید. درون گیربکس هر خودرویی قطعات و اجزای مختلفی قرار دارند که این امکان را فراهم می‌کنند که گیربکس به طور صحیح و بدون مشکلی کار کند. هر عیبی در قطعات درون گیربکس، روی عملکرد کلی آن تاثیر دارد. این قطعه نیز در صورت معیوب شدن، به تعمیر یا تعویض سریع نیاز دارد. برای اطلاع از قیمت قیمت شفت ورودی گیربکس لیفان x50 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

به طور کلی تا آخرین به روزرسانی این صفحه در آذر 1401 قیمت شفت ورودی گیربکس لیفان x50 چیزی حدود 8 میلیون تومان می باشد .

مشکل گیربکس لیفان x50

گیربکس لیفان x50

گیربکس لیفان x50 نیز دارای مشکلاتی است که می‌تواند روی عملکرد کلی خودرو و بازده آن تاثیر بگذارد و عدم توجه به این مشکلات شاید هزینه‌های بسیار بالایی را برای افراد به وجود بیاورد. در ادامه به برخی از این مشکلات که باعث می‌شود گیربکس به تعمیر یا تعویض نیاز داشته باشد اشاره خواهد شد.

  • تقه زدن
  • گاز هرز خوردن به خصوص در شروع حرکت و حین تعویض دنده،
  • عدم قدرت لازم در سربالایی‌ها،
  • ضربه شدید حین توقف پشت چراغ قرمز،
  • صداهای غیرمعمول مانند صدای زوزه،
  • لرزش حین حرکت،
  • روشن شدن چراغ گیربکس cvt،
  • روغن‌ ریزی،
  • عدم نمایش یا نمایش اشتباه حالت دنده و…

همگی مشکل گیربکس لیفان x50 هستند که دلایل متفاوتی پشت آن‌ها است.

تیم ما با به‌کارگیری کارشناسان ماهر و باتجربه به شناسایی این عیب‌ها  طور کامل به تعمیر گیربکس لیفان x50 می پردازد و عیوب را برطرف خواهد کرد.

tamire 2
گارانتی ۱ ساله تعمیرات

قطعات و تعمییرات خود را گارانتی کنید و یک سال ما همراه شماییم تا با خیال راحت محصولات و خدماتی با گارانتی داشته باشید.

تعمیر گیربکس لیفان x50 اتومات

گیربکس لیفان x50

همانطور که خواندید، تعمیر گیربکس لیفان x50 مستعد بسیاری از عیوب و مشکلات است. البته در صورت نگهداری صحیح و توجه به نکات کلیدی، می‌توان برای مدتی طولانی از خودرو بدون مشکلی استفاده کرد. اما بعد از مواجهه با عیوبی مانند مشکلات گیربکس که بخش حساس و مهمی از خودرو است، باید حتما برای رفع آن اقدام کرد.

ریست گیربکس لیفان x50

لیفان x50 یکی از خودروهای چینی پرطرفدار در بازار است. این خودرو از گیربکس اتومات نوع cvt بهره می‌برد که مزایای بسیار خوبی را هم دارد. اما در کنار ویژگی‌های مناسب، گیربکس این خودرو مستعد بسیاری از مشکلات است که می‌تواند عملکرد خودرو را تحت‌تاثیر خود قرار دهد. گیربکس لیفان در صورت برخوردن به مشکلات باید در سریع‌ترین زمان ممکن به مرکزی معتبر و تخصصی برده شده که به درستی مشکلات آن رفع بشوند. ریست گیربکس لیفان x50 یکی از راه‌هایی است که برای حل مشکلات مختلف گیربکس انجام می‌شود. در ادامه در مورد این فرآیند اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

چگونگی ریست گیربکس لیفان x50

خودروهای با گیربکس اتومات، مورد توجه بسیاری از رانندگان قرار می‌گیرند؛ راحتی رانندگی با چنین گیربکس‌هایی باعث می‌شود که برای جلوگیری از خسته شدن زودهنگام، افراد خودروهایی با چنین ویژگی‌هایی را انتخاب کنند. اما گیربکس‌های اتومات به دلیل پیچیدگی بالا و حساسیت زیاد، ممکن است دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر داشته باشند. عدم توجه به سرویس‌های دوره‌ای و استفاده نادرست از خودرو می‌تواند باعث بروز مشکل در گیربکس شود. مشکلاتی که در گیربکس‌های اتومات مانند گیربکس لیفان x50 به وجود می‌آید معمولا ناشی از مشکلات الکترونیکی، هیدرولیکی و مکانیکی است.

ممکن است گاهی به دلیل خطاهای نرم افزاری و همچنین اتصال نامناسب سنسورها و کانکتورها، مشکلاتی در سیستم گیربکس به وجود بیاید. همین موارد روی عملکرد گیربکس تاثیر می‌گذارند. برای رفع مشکل باید گیربکس ریست شده و مجدد راه‌اندازی شود. ریست گیربکس لیفان x50 باید به وسیله دستگاه عیب‌یاب و توسط افراد متخصص انجام شود. در زیر به روش‌های مختلفی که برای ریست کردن گیربکس وجود دارد اشاره می‌شود. همچنین شما می‌توانید برای حل تمامی مشکلات گیربکس اتومات خودرو خود، به مرکز تخصصی تعمیرکار مراجعه کنید.

روش اول ریست کردن ECU

برای ریست گیربکس لیفان X50 در بخش واحد کنترل الکترونیکی بدون استفاده از دیاگ باید کابل باتری را حدود 3 دقیقه جدا کرده و در ادامه با اتصال مجدد سیم، بررسی کنید که آیا چراغ چک روشن می‌شود یا خیر. سپس باید حدود 15 تا 16 کیلومتر را بپیمایید که ECU بتواند اطلاعاتی را به دست بیاورید؛ اگر مشکلی در گیربکس باشد، چراغ چک مجدد روشن می‌شود. حال با بررسی کدهای خطا می‌توان منشا مشکل را پیدا کرد. همچنین هر زمانی که قطعه جدیدی را به خودرو اضافه می‌کنید، باید ECU مجدد ریست شود که اطلاعات جدید را به دست بیاورد. همچنین در طی این مرحله باید از سلامت کابل باتری نیز اطمینان حاصل کنید.

روش دوم

برای روش دوم ریست گیربکس لیفان X50، باید حدود 15 دقیقه رانندگی کنید که دمای خودرو به دمای کارکرد آن برسد. حال باید توقف کرده و با بالا زدن کاپوت، به دنبال سیم اتصال به زمین باشید؛ سپس باید سیم اتصال به زمین را از باتری جدا کنید. در اینجا باید دقت کنید که سر این سیم با بخش‌های فلزی دیگر موجود در خودرو تماسی نداشته باشد. سپس بعد از 5 دقیقه گذشتن زمان، ترمزها را باید به مدت 20 ثانیه فشار داده که از طریق چراغ‌های ترمز، تمام انرژی و ظرفیت خازن‌های ایسیو گیربکس تخلیه شود. بعد از این 20 ثانیه تمام اطلاعات ایسیو ریست خواهد شد و دیگر اطلاعاتی در آن وجود ندارد. در انتها سیم اتصال به زمین را مجددا به باتری وصل کرده و در کاپوت را هم ببندید.

روش سوم

روش سوم ریست گیربکس لیفان X50 بدون استفاده از دیاگ، آن است که از طریق جعبه فیوز اقدام کنید. جعبه فیوز معمولا در سمت کمک راننده در کنار باتری قرار گرفته است. بعد از گرم شدن کامل خودرو، آن را خاموش کنید. حال باید برق خودرو را کاملا قطع کنید؛ برای این منظور اتصال باتری را قطع کنید و فیوزها را نیز بیرون بکشید. بعد از سپری شدن چند دقیقه، تمامی اطلاعات به طور کامل حذف می‌شوند. در ادامه این امکان را دارید که فیوزها را به محل اولیه خود برگردانده و خودرو را مجدد روشن کنید. پیشنهاد می‌شود که برای شروع، حدود 10 دقیقه با سرعت کم حرکت کنید که ایسیو بتواند اطلاعات جدید را به طور دقیق و کامل ذخیره کند. به دلیل حساسیت بسیار بالای این بخش، باید با تعویض بخش‌های مهم، این قسمت نیز مجدد تنظیم شود که هماهنگی خوبی بین اجزای خودرو برقرار شود.

جمع‌بندی ریست کردن گیربکس لیفان X50

ریست گیربکس لیفان X50 یکی از فرآیندهایی است که می‌تواند برخی از مشکلات گیربکس را حل کرده و باعث حرکت بدون مشکل خودرو شود. معمولا ریست کردن گیربکس باید توسط دستگاه عیب یاب انجام شود. در این مطلب به چگونگی ریست کردن ایسیو گیربکس بدون نیاز به دیاگ اشاره شد.

شما می‌توانید برای ریست اصولی و دقیق گیربکس و همچنین بهره‌مندی از تمام خدمات و امکانات مربوط به تعمیر گیربکس اتومات خودرو خود، به مرکز تخصصی و حرفه‌ای تعمیرکار مراجعه کنید. برای اطلاعات بیشتر نیز با شماره‌های موجود در صفحه اصلی وب سایت تماس حاصل کنید.

قیمت گیربکس لیفان x50گیربکس لیفان x50

قیمت گیربکس لیفان x50 به پارامترهای مهمی بستگی دارد. گرچه این نوع گیربکس به دلیل سادگی پیچیدگی‌های انواع دیگر گیربکس را ندارد، اما به هر ترتیب دارای قطعات و بخش‌های مختلفی است که هر کدام مستعد معیوب شدن هستند. به دلیل نوسانات قیمت نمی‌توان قیمت دقیق را برای گیربکس این خودرو اعلام کرد؛ بنابراین برای اطلاع از قیمت گیربکس که به عوامل متعددی هم بستگی دارد، حتما با ما در تماس باشید.

اما به طور کلی تا تاریخ آذر 1401 می توان گفت قیمت گیربکس لیفان x50 کمتر از 25 میلیون تومان می باشد . 

سوالات متداول شما

تقه زدن یا گاز هرز خوردن به خصوص در شروع حرکت و حین تعویض دنده، عدم قدرت لازم در سربالایی‌ها، ضربه شدید حین توقف پشت چراغ قرمز..

قیمت گیربکس لیفان x50 به پارامترهای مهمی بستگی دارد . قطعات مختلف قیمت های متفاوتی دارند . برای اطلاعات دقیق با شماره 02171053048 تماس بگیرید.

برای همه جای تهران و حتی شهرستان ها خودرو بر رایگان ارسال می شود.

بعد از تعمیر ماشین و تست اولیه خودرو، تست ثانویه توسط صاحب خودرو به همراه یکی از مهندسین مجموعه انجام می‌شود. پس از تحویل خودرو ، گارانتی خودرو آغاز می شود.

tamire 5
مشاوره و عیب یابی رایگان

مشاوره و عیب یابی رایگان یکی از مزیت های همکاری با گروه تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک است و فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

tamire 2
گارانتی ۱ ساله تعمیرات

قطعات و تعمییرات خود را گارانتی کنید و یک سال ما همراه شماییم تا با خیال راحت محصولات و خدماتی با گارانتی داشته باشید.

tamire 12
اعزام خودرو بر رایگان

فقط با یک تماس میتوانید خدماتی رایگان مورد نیاز خود را پیدا کنید ؛ ارسال خودرو بر رایگاه به سراسر تهران در کمترین زمان ممکن

ما همراه شما هستیم

کافیست با ما تماس بگیرید تا با خدمات تخصصی و مشاوره رایگان در خدمت شما باشیم