24/7 تماس اضطراری
فرم درخواست مشاوره رایگان با متخصص
آدرس

میدان هروی خیابان وفامنش بلوار مژده انتهای خیابان دماوند ، جنب کارواش مژده

علت خرابی گیربکس تیگو 5 | مقاله تخصصی تعمیرکار

تعمیر گیربکس اتوماتیک با ضمانت کتبی  ، انواع خودروهای چینی ، اروپایی ، کره ای

ایمیل ما

[email protected]

فرم درخواست مشاوره رایگان با متخصص

تیگو 5 خودرویی چینی و بسیار زیبا بوده که افراد زیادی را برای خرید ترغیب کرده است. در تیگو 5 گیربکس اتومات 7 سرعته از نوع CVT به‌کار گرفته شده است. با این که گیربکس اتومات تیگو 5 ویژگی‌های خوبی دارد، اما نمی‌توان از مشکلات و معایب آن به راحتی عبور کرد. نکته مهم در این خصوص توجه به نشانه‌های مشکوک است که باید در سریع‌ترین زمان به آن‌ها رسیدگی شود. در ادامه علت خرابی گیربکس تیگو 5 را بررسی می‌کنیم.

بنابراین اگر می‌خواهید با مشکلات و علت خرابی گیربکس این خودرو بیشتر آشنا شوید، حتما تا انتها با ما همراه باشید. همچنین جهت اطلاعات بیشتر در خصوص تعمیر گیربکس تیگو 5 کلیک کنید.

بررسی علت خرابی گیربکس تیگو 5

گیربکس تیگو 5 از نوع cvt بوده و امکانات خوبی را در اختیار راننده قرار می‌دهد. اما باید دانست که گیربکس‌های اتومات و مدرن، پیچیدگی و حساسیت زیادی داشته و نیاز به رعایت نکات کلیدی دارند.

 

گیربکس تیگو 5 نیز نیز ممکن است تحت شرایطی دچار مشکل شده و برای تعمیر آن باید به مرکزی تخصصی و کاربلد مراجعه شود. در ادامه علل خرابی گیربکس این خودروی چینی بررسی شده است.

لرزش خودرو و دلیل آن

لرزش خودرو یکی از مشکلات اصلی در گیربکس‌های سی وی تی است که در خودرو تیگو 5 نیز دیده می‌شود. این مشکل ممکن است ناشی از عیبی در ساختار گیربکس باشد. اگر با گذشت زمان لرزش‌ها بیشتر می‌شوند و همچنین با بیشتر شدن سرعت خودرو لرز‌ش‌ها سرعت بالاتری می‌گیرند، احتمالا گیربکس خودرو دچار عیبی شده است. در حین عوض شدن دنده‌ها هم نباید هیچ لرزشی خاصی در خودرو به وجود بیاید و اگر در این زمان نیز لرزشی حس شد، گیربکس در معرض مشکلات جدی قرار دارد. معمولا این لرزش‌ها به دلیل کاهش سطح مایع انتقال‌دهنده اتفاق می‌افتد که ممکن است که نشان‌دهنده نشتی مایع باشد.

روشن شدن چراغ موتور

برای خودروهایی با دنده اتومات همچون تیگو 5، چراغی برای بیان مشکل در گیربکس و موتور خودرو وجود دارد که در صورت روشن شدن آن باید به سرعت به مرکزی تخصصی مراجعه کنید. اما علت خرابی گیربکس تیگو 5 با روشن شدن چراغ اخطار چیست؟

سنسور ECU موجود در گیربکس هر گونه مشکل در گیربکس را تشخیص می‌دهد و با روشن کردن چراغ، راننده را از این اتفاق مطلع می‌کند. بنابراین با مشاهده این علامت ممکن است بخش‌های مختلفی از گیربکس دچار مشکل شده باشد و نیاز است که توسط فردی باتجربه و آگاه بررسی دقیقی از آن صورت گیرد.

در خصوص علت روشن شدن چراغ گیربکس تیگو 5 به صفحه مربوط به آن مراجعه کنید.

صداهای غیرعادی و دلیل آن

خودروهای رده بالایی مانند تیگو 5، باید کاملا بدون صدا و لرزش خاصی کار کنند. در صورتی که هر گونه صدای غیرعادی از خودرو به گوش رسید، باید به وجود مشکل در بخشی از آن و به خصوص گیربکس شک کرد. علت خرابی گیربکس تیگو 5 با صداهای غیرمعمول، کاهش میزان روغن گیربکس است. روغن گیربکس باعث می‌شود که قطعات در کمترین تماس با هم قرار بگیرند و با کاهش مقدار آن از حد مجاز، برخورد قطعات می‌تواند صدای غیرعادی را ایجاد کند.

خارج شدن دنده یک علت دیگر خرابی گیربکس تیگو 5

در زمانی که مشکل بسیار پیچیده و جدی در گیربکس به وجود بیاید، خارج شدن دنده یکی از علائمی است که باید حتما به آن توجه شود. ECU با بررسی عوامل مختلف و محاسبه پارامترهای تاثیرگذار، در زمان مناسب دنده را تغییر می‌دهد. حال اگر در این بخش مشکل و نقصی به وجود بیاید و امکان محاسبه دقیق برای تعویض دنده وجود نداشته باشد، برای تعویض دنده باید گاز بیشتری داده شود. با گاز دادن بیشتر، چرخ دنده‌ها لیز می‌خورند و دنده از جای خود خارج خواهد شد. پیشنهاد می‌شود در صورت مشاهده چنین مشکلی، حتما در همان لحظه به مرکز تعمیرات تخصصی گیربکس مراجعه کنید.

احساس بوی روغن

به مشام رسیدن بوی روغن و همچنین دیده شدن روغن در خارج گیربکس هم نشانگر مشکلی در این بخش است و نیازمند تعویض روغن گیربگس تیگو 5 می باشد. روغن وظیفه روانسازی قطعات گیربکس و خنک‌کاری آن‌ها را بر عهده دارد و در صورت کم شدن میزان آن، گیربکس با خطرات جدی روبه‌رو خواهد شد. برای جلوگیری از مشکلاتی همچون فرسایش قطعات و خوردگی بخش‌های متعدد گیربکس، باید در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به بررسی علت و رفع مشکل اقدام کنید. در غیر این صورت باید هزینه‌های تعمیر و تعویض بسیار سنگینی را پرداخت کنید.

جمع‌بندی

گیربکس بخش بسیار مهمی از هر خودرویی است و حرکت و عملکرد خودرو کاملا به آن بستگی دارد. وجود هر نقصی در گیربکس، عملکرد خودرو را به طور کلی تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. تیگو 5 یکی از خودروهای محبوب این روزهای بازار است که از گیربکس پیشرفته 7 دنده از نوع cvt (گیربکس cvt) بهره می‌برد. این گیربکس پیچیدگی بسیار بالایی دارد و ممکن است تحت شرایطی همچون نگهداری نامناسب، عدم توجه به نشانه‌ها، رانندگی غیراصولی و… دچار مشکلاتی شود. در این مطلب به علت خرابی گیربکس تیگو 5 پرداخته شد.

به دلیل حساسیت و پیچیدگی گیربکس اتومات، حتما در زمان مشاهده علائم مشکوکی که به آن‌ها اشاره شد، به مرکزی تخصصی و مجهز مراجعه کنید. مجموعه تعمیرکار با در اختیار داشتن امکانات به‌روز و متخصصان باتجربه، بهترین مرکز برای تعمیر گیربکس انواع خودروهای اتومات است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره‌های موجود در تعمیرگاه خودرو تماس گرفته و با کارشناسان بهترین تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک در تهران ارتباط بگیرید.