24/7 تماس اضطراری
فرم درخواست مشاوره رایگان با متخصص
آدرس

میدان هروی خیابان وفامنش بلوار مژده انتهای خیابان دماوند ، جنب کارواش مژده

ایمیل ما

[email protected]

فرم درخواست مشاوره رایگان با متخصص
دناپلاس
تعمیر گیربکس اتوماتیک دنا پلاس

دنا یکی از ماشین های پرکاربرد است که استفاده زیادی دارد در نتیجه نیاز است اطلاعات لازم داشته باشید

مشاوره و عیب یابی رایگان
مشاوره و عیب یابی رایگان

مشاوره و عیب یابی رایگان یکی از مزیت های همکاری با گروه تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک است و فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک دنا پلاس همراه با خودرو بر رایگان

دنا پلاس ازجمله تولیدات محبوب و پرطرفدار ایران خودرو در بازار کشور محسوب می‌شود. در سالیان گذشته محصولات جدید دنا با نام دنا پلاس تولید شده‌اند که گیربکس اتوماتیک دارند. این نوع گیربکس‌ها از حساسیت‌های خاصی نسبت به گیربکس‌های دستی برخوردارند. برای تعمیر خودرو خود می توانیذ به سایت تعمیرکار مراجعه کنید.به همین دلیل در نگهداری و تعمیر آنها باید دقت بیشتری به خرج داده شود. تعمیر گیربکس اتوماتیک دنا پلاس، باید همراه با خدمات مناسب باشد؛ این خدمات کدامند؟

گیربکس دنا

مشخصات گیربکس اتوماتیک دنا پلاس

آشنایی با مشخصات گیربکس اتوماتیک دنا پلاس کمک زیادی به نگهداری از آن خواهد کرد. گیربکس اتومات این خودرو 6 سرعته است و توسط شرکت زیانرو ایران تولید می‌شود که از نوع تورک کانورتر (Torque Converter) است. در این نوع گیربکس‌ها تورک کانورتر نقش مبدل نیروی موتور به نیروی مکانیکی را ایفا می‌کند. اما تورک کانورتر چیست؟

تورک کانورتر یا مبدل گشتاور یک نوع کوپلینگ هیدرولیکی است که قابلیت انتقال قدرت چرخش از یک موتور به یک بار متحرک را دارد.

ازجمله سنسورها و مشخصات گیربکس اتوماتیک دنا پلاس، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سیستم کنترل ترمز که برای جلوگیری از سرخوردن چرخ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد
 • سیستم کنترل پایداری الکترونیکی (ESC)
 • سیستم کنترل الکترونیکی شتاب
 • سیستم کنترل الکترونیکی ترمز پارکینگ
 • سیستم کنترل الکترونیکی ترمز موتور

خدمات تعمیر گیربکس اتوماتیک دنا پلاس

برای تعمیر گیربکس این خودرو چه نوع خدماتی مدنظر است؟ برای این که خیال شما بابت صفر تا صد تعمیر گیربکس خودرو راحت باشد ما در مجموعه خود، خدمات زیر را ارائه می‌دهیم:

 • خودرو بر رایگان: ممکن است خودرو شما در مکانی دچار مشکل شده باشد که امکان رساندن آن به تعمیرگاه نباشد. ارائه خودرو بر رایگان، برای رفاه حال مشتریان و جلوگیری از مشکلات احتمالی است.
 • ضمانتنامه کتبی: یکی از نگرانی‌هایی که اغلب مشتریان دارند، خرابی گیربکس بعد از تعمیر و تحمیل هزینه به آنهاست. ارائه ضمانت کتبی خیال شما را بابت این موضوع راحت خواهد کرد.
 • تعمیرکارهای ماهر و متخصص: یکی از مهم‌ترین خدمات تعمیر گیربکس اتوماتیک دنا پلاس، بکارگیری افراد ماهر و متخصص است. تعمیرکارهای ما با رعایت استانداردهای لازم، گیربکس خودرو دنا پلاس شما را عیب‌یابی و تعمیر خواهند کرد.
 • استفاده از قطعات اصلی: همانطور که می‌دانید، استفاده از قطعات اصلی خودرو کمک زیادی به کارکرد بهتر خودرو شما می‌کند. در این مجموعه در صورت نیاز به تعویض از قطعات اصلی استفاده می‌شود.
 • تشخیص و عیب‌یابی رایگان: در صورتی که علائم مربوط به خرابی گیربکس را مشاهده کردید، نگران نباشید؛ ما در این مجموعه مشکل گیربکس خودرو شما را به صورت رایگان عیب‌یابی خواهیم کرد.

تعمیر گیربکس دنا

علائم خرابی گیربکس اتوماتیک دنا پلاس

همانطور که می‌دانید، گیربکس ازجمله حیاتی‌ترین سیستم‌های خودرو محسوب می‌شود. خرابی‌هایی که در گیربکس بوجود می‌آیند علاوه‌بر خطرناک بودن، می‌توانند هزینه‌های سنگینی را هم به شما تحمیل کنند. به همین دلیل هرگونه علائمی را درخصوص خرابی گیربکس جدی بگیرید. بعد از بوجود آمدن هر کدام از این عوامل، باید نسبت به تعمیر گیربکس اتوماتیک دنا پلاس اقدام کنید.

تیرگی رنگ روغن

روغن گیربکس اتوماتیک دنا پلاس باید کیفیت بالایی داشته باشد. در صورتی که کیفیت روغن گیربکس کاهش پیدا کند، عملکرد گیربکس نیز با مشکل مواجه خواهد شد. ازجمله مهم‌ترین علائم کاهش کیفیت روغن گیربکس، تیره بودن رنگ آن است که نشان از وجود آلودگی است. شما بهتر است از بهترین روغن گیربکس اتوماتیک استفاده نمایید.

سروصدای غیرعادی

هنگام رانندگی و بخصوص در زمان تعویض دنده، ممکن است سروصدای عجیب و غریبی را احساس کنید. این صدا نشانگر وجود یک مشکل خاص در گیربکس است که باید خیلی سریع برطرف شود.

روشن شدن چراغ خطا

همیشه به چراغ‌های خطای پشت آمپر توجه داشته باشید. اگر چراغ خطای مربوط به گیربکس روشن شود، حتما باید خودرو را متوقف کرده و با تعمیرگاه‌های مجاز تماس بگیرید.

لرزش شدید خودرو

گاهی ممکن است هنگام رانندگی، خودرو دچار لرزش شود. این لرزش ممکن است نشان از وجود مشکل در گیربکس داشته باشد.

تغییر نکردن سرعت

اگر حین رانندگی احساس کردید که سرعت خودرو شما به درستی تغییر نمی‌کند، احتمال وجود خرابی در گیربکس بالاست. به هر حال در گیربکس‌های اتوماتیک، باید تغییر سرعت به صورت خودکار و به‌موقع انجام شود.

افزایش مصرف سوخت

آخرین نشانه یا علامت وجود مشکل در گیربکس اتوماتیک دنا پلاس، مربوط به افزایش غیرعادی مصرف سوخت است. وقتی در برخی سنسورها یا قطعات گیربکس مشکلی وجود داشته باشد، باعث افزایش مصرف سوخت می‌شود.

علل خرابی گیربکس دنا

علل خرابی گیربکس اتوماتیک دنا پلاس

چرا گیربکس این خودرو دچار خرابی می‌شود؟ برای این موضوع دلایل متعددی وجود دارد. با این حال برخی از مهم‌ترین آنها، عبارتند از:

 • کمبود روغن گیربکس: این موضوع احتمالا شایع‌تر باشد. اگر به هر دلیلی روغن داخل گیربکس کاهش پیدا کند، عملکرد آن نیز با اختلال مواجه خواهد شد.
 • وجود مشکل در سنسورها: سنسورها و مدارهای الکتریکی در گیربکس‌های اتوماتیک نقش بسیار مهم و البته حساسی دارند. در صورتی که هر کدام از این سنسورها دچار مشکل شوند، عملکرد گیربکس نیز به مشکل خواهد خورد. شاید علت تقه زدن گیربکس اتوماتیک دنا پلاس هم وجود مشکل در سنسورها باشد.
 • رانندگی نامناسب: یکی از موضوعاتی که احتمالا نادیده گرفته می‌شود، رانندگی نامناسب است. در صورتی که سبک رانندگی مناسبی نداشته باشید، گیربکس خودرو شما زودتر از موعد مستهلک می‌شود.
 • مشکل در سیستم هیدرولیکی: سیستم هیدرولیکی گیربکس اتومات دنا پلاس، شامل صفحه، پمپ هیدرولیکی و کاسه ترمز می‌شود. در صورتی که هر کدام از این قطعات با مشکل مواجه شوند، عملکرد کلی گیربکس هم مختل می‌شود. به طور کلی نصب گیربکس اتوماتیک مهم است که در این بین بایستی به آن توجه شوذ.

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک دنا پلاس

اولین نکته‌ای که باید بدانید، این است که هزینه کلی تعمیر گیربکس این خودرو با توجه به ایرانی بودن قطعات آن، ارزان‌تر از خودروهای خارجی خواهد بود. از سوی دیگر هزینه تعمیر گیربکس اتومات نسبت به گیربکس عادی به دلیل حساسیت بالای آن، کمی بیشتر است. در صورتی که مشکل گیربکس خودرو شما ساده باشد و نیازی هم به تعویض قطعات نداشته باشد، احتمالا هزینه زیادی را متحمل نشوید.

کلام پایانی

در این مطلب به بررسی تعمیر گیربکس اتوماتیک دنا پلاس به همراه یدک کش حودرو رایگان و ارائه ضمانت کتبی پرداختیم. خدماتی که در خصوص تعمیر گیربکس خودرو ارائه می‌شوند، اهمیت فوق‌العاده زیادی دارند. ازجمله خدماتی که در مجموعه تخصصی ما ارائه می‌شوند، می‌توان به خودرو بر رایگان، سرویس‌های دوره‌ای، تست عیب‌یابی رایگان، ارائه ضمانت‌نامه کتبی و … اشاره کرد. در صورتی که علائمی مبنی بر خرابی گیربکس اتوماتیک دنا پلاس مشاهده کردید، حتما به تعمیرگاه‌های تخصصی مراجعه کنید.

گارانتی ۱ ساله تعمیرات
گارانتی ۱ ساله تعمیرات

قطعات و تعمییرات خود را گارانتی کنید و یک سال ما همراه شماییم تا با خیال راحت محصولات و خدماتی با گارانتی داشته باشید.

مشاوره و عیب یابی رایگان
مشاوره و عیب یابی رایگان

مشاوره و عیب یابی رایگان یکی از مزیت های همکاری با گروه تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک است و فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

گارانتی ۱ ساله تعمیرات
گارانتی ۱ ساله تعمیرات

قطعات و تعمییرات خود را گارانتی کنید و یک سال ما همراه شماییم تا با خیال راحت محصولات و خدماتی با گارانتی داشته باشید.

اعزام خودرو بر رایگان
اعزام خودرو بر رایگان

فقط با یک تماس میتوانید خدماتی رایگان مورد نیاز خود را پیدا کنید ؛ ارسال خودرو بر رایگاه به سراسر تهران در کمترین زمان ممکن

ما همراه شما هستیم

کافیست با ما تماس بگیرید تا با خدمات تخصصی و مشاوره رایگان در خدمت شما باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *