24/7 تماس اضطراری

09194015494
02171053048

ایمیل ما

mail@tamircar.net

آدرس دفتر مرکزی

میدان هروی خیابان وفامنش بلوار مژده انتهای خیابان دماوند ، جنب کارواش مژده

تعمیر گیربکس CVT سی وی تی

تعمیر گیربکس اتوماتیک با ضمانت کتبی  ، انواع خودروهای چینی ، اروپایی ، کره ای

فهرست مطالب

تعمیر گیربکس CVT سی وی تی

تعمیر گیربکس CVT سی وی تی

گیربکس یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش‌های هر خودرویی به شمار می‌رود. کمپانی‌های مختلف برای خودروهای خود از گیربکس‌های متفاوتی استفاده می‌کنند. در حقیقت گیربکس‌ها انواع متفاوتی دارند که هر کدام ویژگی و قابلیت متمایزی دارند. سازندگان خودروها با توجه آن چه نیاز دارند و قابلیتی که قصد دارند به خودرو تولیدی خود ببخشند، از گیربکس‌های مد نظرشان استفاده می‌کنند. یکی از انواع مدرن و جدید گیربکس که در بسیاری از محصولات حتی گران‌قیمت بازار دیده می‌شود، گیربکس سی وی تی است. این گیربکس دارای قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی است که در ادامه بیشتر با آن‌ها آشنا خواهم شد. اما تعمیر گیربکس CVT سی وی تی نیز مورد بسیار مهمی است و افرادی که خودرویی با این نوع گیربکس در اختیار دارند باید حتما موارد کلیدی و اساسی در خصوص آن را مد نظر قرار دهند. از این رو در ادامه به بررسی این مورد برای برای گیربکس CVT خواهیم پرداخت.

فهرست مطالب

آشنایی با گیربکس CVT

چه ماشین‌هایی گیربکس CVT دارند؟

معایب و مشکلات گیربکس CVT

تقه زدن گیربکس CVT

نشت روغن گیربکس

لرزش خودرو

تاخیر داشتن عوض کردن دنده

بوی سوختگی

هزینه تعمیر گیربکس CVT

tamire 12
اعزام خودرو بر رایگان

فقط با یک تماس میتوانید خدماتی رایگان مورد نیاز خود را پیدا کنید ؛ ارسال خودرو بر رایگاه به سراسر تهران در کمترین زمان ممکن

آشنایی با گیربکس CVT

پیش از پرداختن به بحث تعمیر گیربکس CVT سی وی تی، بد نیست که این نوع گیربکس بیشتر آشنا شوید. در بسیاری از خودروها از این نوع گیربکس استفاده می‌شود و بنابراین لازم است که صاحبان این خودروها با گیربکس خودرو خود آشنا بوده و از مشکلات و نکات مهم آن کاملا آگاه باشند.

گیربکس سی وی تی را به گیربکس با نسبت دنده بی‌نهایت می‌شناسند. خود سی وی تی معنای سیستم انتقال قدرت پیوسته را دارد و همین معنی کار این گیربکس مدرن را توضیح می‌دهد. بر خلاف گیربکس‌های اتومات معمول، خبری از چرخ دنده‌های خورشیدی و سیاره‌ای در این گیربکس نیست. استفاده از فناوری جدیدتر باعث شده که این گیربکس عملکردی کاملا متفاوت را داشته باشد. داشتن نسبت دنده بی‌نهایت در گیربکس سی وی تی مزایای بسیار خوبی را هم به دنبال دارد. یکی از این مزایا کاهش صداها و ضربات ناشی از تعویض دنده است و این به روان بودن حرکت خودرو کمک خوبی می‌کند. همچنین کاهش چشم‌گیر مصرف سوخت نیز دیگر ویژگی مثبت این گیربکس‌ها است. اما با تمام مزایایی که این نوع گیربکس‌ها دارند، معایب و مشکلاتی در آن‌ها هم دیده می‌شود که توجه کردن به این مشکلات و علائم آن‌ها بسیار مهم است. در صورتی که این معایب در مراحل اولیه نادیده گرفته شوند، در ادامه مشکلات و هزینه‌های بسیار زیادی به وجود خواهد آمد. در ادامه بیشتر در خصوص معایب و مشکلات و همچنین خودروهایی که از این گیربکس استفاده می‌کنند صحبت خواهد شد.

چه ماشین‌هایی گیربکس CVT دارند؟

بسیاری از کمپانی‌های حتی بزرگ و مطرح دنیا، از گیربکس‌های سی وی تی روی خودروهای خود استفاده می‌کنند. تویوتا، هیوندای، آئودی، نیسان و بسیاری از کمپانی‌های چینی خودروهای زیادی با گیربکس‌های سی وی تی وارد بازار کرده‌اند که اتفاقا بسیاری از آن‌ها نیز کاملا موفق عمل کرده‌اند و رضایت کامل افراد را در پی داشته‌اند.

اگر بخواهیم از مدل‌هایی از ماشین‌هایی که به این نوع گیربکس مجهز شده‌اند نام ببریم می‌توانیم به ام جی 5، نیسان الگراند، برخی از مدل‌های میتسوبیشی، لیفان X50، تیگو 5، برخی مدل‌های سوزوکی و … اشاره کنیم. بنابراین با توجه به تعدد خودروهایی که از چنین گیربکسی بهره می‌برند می‌توان دریافت که گیربکس سی وی تی عملکرد مثبتی را داشته و بسیاری از سازندگان و تولیدکنندگان خودروها به سراغ استفاده از این مدل گیربکس روی خودروهای خود رفته‌اند.

tamire 5
مشاوره و عیب یابی رایگان

مشاوره و عیب یابی رایگان یکی از مزیت های همکاری با گروه تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک است و فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

معایب و مشکلات گیربکس CVT

مورد بسیار مهم بعدی در خصوص تعمیر گیربکس CVT سی وی تی، شناخت معایب و مشکلات این گیربکس است. در این نوع گیربکس نیز مانند همه گیربکس‌های دیگر مشکلاتی دیده می‌شود که باید حتما به آن‌ها توجه شود و در سریع‌تزین زمان ممکن به مرکزی تخصصی برای تعمیر مراجعه شود. در زیر مهم‌ترین مشکلات دیده‌شده در گیربکس‌های سی وی تی آورده شده است که با مطالعه آن‌ها می‌توانید شناخت بسیار خوبی از آن‌ها به دست آورید.

تقه زدن گیربکس CVT

اولین مشکل گیربکس‌های سی وی تی تقه زدن آن‌ها است. علت تقه زدن گیربکس CVT می‌تواند متفاوت باشد و از بخش‌های مختلفی نشات بگیرد. از اصلی‌ترین دلایل این مشکل می‌توان به عملکرد نامناسب شیر رادیاتور، کثیف شدن روغن گیربکس، رانندگی نامناسب، مشکل در قطعات و اتصالات گیربکس و… اشاره کرد. بنابراین در صورت مشاهده اولین نشانه‌ها باید حتما به تعمیرگاه تخصصی گیربکس مراجعه کنید و اجازه خسارت‌های بیشتر را ندهید.

نشت روغن گیربکس

یکی دیگر از علائم خرابی و مشکلات گیربکس CVT که در تعمیر گیربکس CVT سی وی تی بسیار اهمیت دارد، نشت روغن است. در صورتی که این روغن به رنگ قهوه‌ای یا قرمز تیره دیده شود، باید به سرعت آن را تعویض کنید. در گیربکس سی وی تی روغن می‌تواند از دو محل پیچ تخلیه و واشر درب گیربکس نشتی داشته باشد. در صورتی که روغن به بخش‌های دیگر خودرو هم آسیب زده باشد باید حتما نسبت به تعمیر یا تعویض آن‌ها نیز اقدام کنید.

tamire 2
گارانتی ۱ ساله تعمیرات

قطعات و تعمییرات خود را گارانتی کنید و یک سال ما همراه شماییم تا با خیال راحت محصولات و خدماتی با گارانتی داشته باشید.

لرزش خودرو

لرزش خودرو هم می‌تواند نشانه خرابی گیربکس سی وی تی باشد. معمولا دو دلیل کلی برای لرزش خودرو در نظر گرفته می‌شود. یکی از آن‌ها تیونینگ ضعیف است؛ تیونینگ معمولا برای افزایش میزان کارایی خودرو صورت می گیرد، اما می‌تواند روی عمر مفید خودرو تاثیر بگذارد و آن را کاهش دهد. از این رو برخی شرکت‌ها علاقه‌ای به این کار ندارند. دلیل بعدی نیز دلیل مورد بحث یعنی مشکل در گیربکس و سیستم آن است. بنابراین بعد از احساس لرزش در حین حرکت حتما به مرکز تخصصی مراجعه کنید که از آسیب‌های احتمالی بیشتر به خودرو و گیربکس جلوگیری کنید.

تاخیر داشتن عوض کردن دنده

مشکل دیگری که بسیاری از افراد با خودروهای با گیربکس سی وی تی داشته‌اند، تاخیر در عوض کردن دنده است. از دلایل این مشکل باید به کم بودن روغن یا کثیف شدن آن، خرابی صفحه کلاچ، پاره شدن تسمه گیربکس cvt یا شل شدن آن و … اشاره کرد.

بوی سوختگی

پیش از تعمیر گیربکس CVT سی وی تی باید حتما علائم آن را جدی بگیرید که بتوانید تعمیری در درست‌ترین زمان ممکن را داشته باشید. یکی از نشانه‌های جدی مشکل در گیربکس، احساس بوی سوختگی است. معمولا علت اصلی این بو مربوط به روغن گیربکس است. اگر کیفیت یا میزان روغن کم باشد، قطعات با هم در تماس قرار می‌گیرند و دیگر روانکاری مناسبی شکل نخواهد گرفت. از این رو بوی سوختگی به وجود می‌آید. در این حالت هم باید به سرعت به تعمیرگاه گیربکس سی وی تی مراجعه شود.

دیگر مشکلات

از دیگر مشکلاتی که در گیربکس CVT دیده می‌شود باید به سر و صدای زیاد آن اشاره کرد. برخی مواقع این سر و صدا عادی بوده و مربوط به نوع گیربکس سی وی تی است. اما در مواقعی که سر و صدایی غیرعادی به گوش می‌رسد ممکن است نشانگر مشکلی در عملکرد گیربکس باشد. همچین هزینه نگهداری و تعمیر این نوع گیربکس هم بالا بوده و این مشکل بعدی این گیربکس است.

هزینه تعمیر گیربکس CVT

پیش‌تر با عملکرد گیربکس CVT و مشکلات و معایب آن آشنا شدیم. اما در مواقعی که گیربکس به مشکل می‌خورد، موضوع بسیار مهم محل تعمیر و هزینه آن خواهد بود. شما حتما باید به مرکزی تخصصی و باتجربه برای تعمیر گیربکس معیوب خود مراجعه کنید. مجموعه تعمیرکار با تجربه چندین ساله و با استفاده از کارشناسان کاملا باتجربه و مسلط، بهترین خدمات را در این حوزه ارائه می‌کند.

هزینه و قیمت نهایی تعمیر گیربکس CVT سی وی تی بستگی به نوع مشکل و خرابی و نحوه انجام تعمیر دارد. البته در مجموعه تعمیرکار در صورتی که گیربکس نیازی به تعویض نداشته باشد، تنها با استفاده از راه‌های مناسب اقدام به برطرف کردن عیب آن خواهد شد. برای اطلاع از قیمت تعمیرات و همچنین قیمت گیربکس و اجزای آن می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با کارشناسان ما در تماس باشید. همچنین برای جلوگیری از مشکلات گیربکس سی وی تی می‌توان با تقویت آن از این موارد جلوگیری کرد. برای اطلاع از تقویت گیربکس CVT نیز می‌توانید با کارشناسان ما مشورت کنید.

جمع‌بندی

گیربکس بخش بسیار مهم و حساس خودرو است که در حقیقت باعث حرکت و قدرت ماشین می‌شود. انواع مختلفی از گیربکس توسط شرکت‌های مختلف ساخته شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. سی وی تی یکی از انواع رایج آن‌ها است. در این گیربکس در کنار مزایا و نقاط مثبت، مشکلات و معایبی هم دیده می‌شود که به آن‌ها اشاره کردیم.

تعمیر گیربکس CVT سی وی تی در زمان مناسب می‌تواند از بسیاری از هزینه‌های اضافی و آسیب‌های مختل جلوگیری کند. تعمیرگاه خودرو تعمیرکار با تمرکز بر تعمیر گیربکس‌های اتومات و با کادری حرفه‌ای، آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز است. با انتخاب این مرکز از مزایایی همچون عیب‌یابی رایگان، خودرو بر رایگان در تمام تهران و ضمانت نامه کتبی تعمیرات بهره‌مند خواهید شد.

به ما امتیاز بدید

0 / 5 0

Your page rank:

tamire 5
مشاوره و عیب یابی رایگان

مشاوره و عیب یابی رایگان یکی از مزیت های همکاری با گروه تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک است و فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

tamire 2
گارانتی ۱ ساله تعمیرات

قطعات و تعمییرات خود را گارانتی کنید و یک سال ما همراه شماییم تا با خیال راحت محصولات و خدماتی با گارانتی داشته باشید.

tamire 12
اعزام خودرو بر رایگان

فقط با یک تماس میتوانید خدماتی رایگان مورد نیاز خود را پیدا کنید ؛ ارسال خودرو بر رایگاه به سراسر تهران در کمترین زمان ممکن

ما همراه شما هستیم

کافیست با ما تماس بگیرید تا با خدمات تخصصی و مشاوره رایگان در خدمت شما باشیم